Teisipäev, november 24, 2020
 

Hirvekaameras näeb talveks valmistuvaid hirvesid

HIRVEKAAMERA KUVA
Hirvi ahvatlev söödaplats meelitab vaataja rõõmuks ilmade külmenedes loomi kaamera ette õhtustama.
“Sügiseks on loomadel jooksu­aeg ammu lõppenud ja metsadel, põldudel kaob maitsev rohi, mistõttu hirved hakkavad nüüd põllumeeste meelehärmiks huvi tundma silo- ja heinapallide ning muidugi porgandite vastu, millest nad loobuda ei suuda. Loomupoolest on küll hirvede talvine toit puude ja põõsaste koor ning võrsed, aga ahvatlevast ja kergesti kätte­saadavast söödast ei ütle ära ükski hirveke,” selgitab zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.
Talve süvenedes koonduvad loomad suurematesse karjadesse, päeva konutavad kuskil metsas ja õhtu­hämaruses suunduvad toidu­otsingule. Söödaplatsilejõuavad hirved õhtul pimedas ja lahkuvad sealt varahommikul enne päikesetõusu. Päevasel ajal võib kaamera ees näha hoopis rebast, metskitse või mõnda lindu.
Varasematel aastatel on hirvekaamera jäädvustanud mitmeid koomilisena tunduvaid seiku. Näiteks jalutas kord söödaplatsile “turbaniga” häbelik ja häiritud hirvepull, kelle sarvede ümber oli takerdunud paras pahmakas silopalli lehvivaid kiletükke. Teinekord sai aga otseeetris vaadata, kuidas üks hirv lõi teisel jalaga sarve peast.
RMK hirvekaamera asub Lääne-Saaremaal, mis on Eesti üks hirverikkamaid piirkondi. Kaamera pannakse söödaplatsile igal hilis­sügisel ja nii juba alates 2014. aastast.
Looduskaameraid haldab ja seal toimuvat vahendab zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt, kelle pikemaid postitusi looduses toimuvast saab lugeda RMK loodus­blogist https://rmk.ee/metsa-majandamine/loodusblogi.
Hirvede seiklustele saab kodust lahkumata kaasa elada riigimetsa YouTube kanalil https://www.youtube.com/user/Riigimets.
Samal kanalil taaskäivitub peagi ka Keila jõe kalade rännakuid näitav kalakaamera.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411