Teisipäev, november 10, 2020
 

66 vanaisa lood Pamela Marani raamatus

PRESSIMATERJALID
PRESSIMATERJALID
Isadepäeval jõudis poelettidele Pamela Marani koostatud mahukas raamat “Eesti vanaisade lood ja salatarkused”, milles saavad sõna ka kolm Hiiumaa vanaisa.
Selles raamatus pajatavad 66 Eesti vanaisa oma elust Ohhoota mere äärest Kanadani, Tšornobõli katastroofi ja Mordva vangielu seikadest, aga ka Angola kalandusretkedest. Mehed räägivad sõjast, pattudest, võitudest, kaotustest, kosmilistest arusaamadest, universumi saladustest ja isegi võitmatust armastusest.
Raamatus saavad sõna mehed, kes on kogenud surma hingust, aga ka elu võrratut avarust, mida teadus ja mõistus seletada ei suuda. Need lood ajavad nutma, naerma, panevad mõtlema, tundma ja üdini kaasa elama. See raamat on seiklus, mis kisub sellisesse sügavusse, kust lugeja enam endisena ei välju. Kolme aasta jooksul Pamela Marani poolt kogutud lood on tõstetud ja kantud esiisade tarkusest ja väest, ilust ja usust, nende meeste hingesügavusest ja armastusest.
Vanaisade raamatus räägivad oma loo ka kolm Hiiumaa vanaisa. Elupõline kalur Tiit Rätsep pajatab meremehe­elust ja sellest, kuidas ta kalalaeval Angolas portugali keele selgeks sai ning kuidas ta suhtub merre pärast seda, kui Neptunus tema poja enda juurde kutsus.
Jüri Rebane on poole kohaga hiidlane, kes peab Hiiumaal Lemmena mesindus­talu. Napisõnaline jõulutaadi moodi taat rääkis, kuidas ta alaealisena lendlehtede jagamise eest vangilaagrisse mõisteti.
Ülo Soonik jagab mälestus­kilde sõjaajast ja humoorikaid kroonuseiklusi, kus ta muuseas vassimise pärast ka pimesooleoperatsioonile sattus. Ilmaasjata muidugi.
Lisaks on nende lugude juures retseptid ja sala­tarkused kalandusest, mesindusest ja veiniteost.
Raamat “Eesti vanaisade lood ja salatarkused” on järg 2018. aastal ilmunud ja siiani väga populaarsele raamatule “Eesti vanaemade lood ja salatarkused”.
Raamatu esmaesitlus oli isadepäeval Rakveres, lisaks toimuvad raamatuesitlused Viru Keskuse Rahva Raamatus 12. novembril kell 17 ja Tartus Tasku Rahva Raamatus 13. novembril kell 17.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411