Reede, oktoober 30, 2020
 

Noortevolikogu valis juhid

Piret Eesmaa | Hiiu Leht
Teisipäeval kogunes Hiiumaa noortevolikogu teine koosseis esimesele istungile, kus nad kohtusid vallavanema asendaja Hergo Tasujaga ja valisid endale juhid.
Esimehe kohale kandideeris neli volikogu liiget. Kümne häälega osutus valituks 14aastane Marilin Tisler Käina koolist. Tema asetäitjaks valiti kuus häält saanud Laura Tekla Mežule (14), samuti Käina koolist.
Marilin ütles, et kuigi see on tema esimene kord noortevolikogus osaleda, püüab ta noorte murede esindamisel anda endast parima. “Kandideerisin volikokku, sest tahan noorte probleemidest rääkida ning nende lahendamisele kaasa aidata,” selgitas ta.
Praegu on tema meelest üheks silmatorkavamaks probleemiks, et Käina noortel pole kohta, kus n-ö olla. Samas nentis ta, et elamuskeskuse Tuuletorn avamine on noorte jaoks olnud väga positiivne muutus.
Julgustavad sõnad kaasa
“Loodan, et olete aktiivne volikogu ning teadke, et olen alati mõttevahetuseks ja koostööks avatud,” ütles vallavanema asendaja Hergo Tasuja noortele.
Ta kinnitas, et noorte arvamusel on kaalu, tuues näiteks Emmaste valla, kus otsus kaunistada mahasaetud puu asemel jõuludeks elus kuusk, sündis just kooli õpilasesinduse ettepanekul.
Veel soovitas ta probleeme esitledes alati välja pakkuda ka omapoolne lahendus.
Kümme aastat tagasi, kui noortevolikogu Hiiumaal veel ei tegutsenud, osales Tasuja ise aktiivselt noortekogu Ankur tegevuses.
Kõigi eest ühiselt
Endine volikogu liige Getlin Juhe andis noortele põgusa ülevaate volikogu tööst ning tuletas meelde, et volikogus ei käi mitte võitlus oma osavalla noorte huvide, vaid kõigi Hiiumaa noorte huvide eest ühiselt. Just selleks on tema sõnul oluline, et esindatud oleks kõigi osavaldade noored. Koosolekud peavad toimuma vähemalt korra kvartalis, kuigi eelmine volikogu kogunes vähemalt kord kuus, sündmusi ette valmistades ka tihedamini.
Hiiumaa teise noortevolikogu koosseisus esindavad Käina noori Marilin Tisler (esimees), Laura Tekla Mežule (aseesimees), Krete
Saarmets, May Kane, Meribell Rüütel, Kristelle Platov ja Anete-Lisete Pamberg, Emmaste noori Joosep Niit, Pühalepa noori Grete Olev ja Getter Juhe ning Kärdla noori Eleriin Vaher. Kõrgessaare osavallal esindaja puudub.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411