Reede, oktoober 30, 2020
 

Kuressaarde hakkab lendama uus ja suurem lennuk

Vikipeedia
Kuressaare-Tallinna lennuliini hakkab teenindama OÜ NyxAir 48kohalise turbolennukiga. Kärdla-Tallinna liinil jätkab Transaviabaltika sama, 19kohalise lennukiga.
Mitu aastat kestnud vaidlused on lõppenud ja Kuressaare-Tallinna lennuliini hakkab teenindama OÜ Nyx Air. Maanteeameti ja NyxAir esindajad kirjutasid eelmisel nädalal alla lepingu lennuliini teenindamiseks alates selle aasta 21. detsembrist.
NyxAir hakkab pealinna ja Saaremaa vahel sõitma 48kohalise turbopropellerlennukiga ATR 42-500, ütles NyxAiri juhataja Jaanus Ojamets rahvusringhäälingusa.
Leedu firma Transaviabaltika esindaja Rene Must ütles Hiiu Lehele, et nende teenindataval Tallinn-Kärdla liinil jääb kõik endiseks.
Lennuki vanus
Enam kui aasta kestnud kohtuvaidluse sisuks oli muuhulgas ka lennuki vanus, hankes sooviti Kuressaare liinile lennukit, mis oleks ehitatud peale 2000. aastat. Kärdla lennuliini teenindavate lennukite ehitusaeg jääb 1990. aastate algusesse.
Maanteeameti liiklusdirektor Meelis Telliskivi ütles, et Kuressaare lennuliini puhul ei ole konkreetse lennuki vanust võimalik öelda, kuna see ei ole veel Eestis.
Mitu aastat veninud Kuressaare-Tallinna lennuliini hange sai lõpuks lahenduse, kui kohus jättis rahuldamata hanke vaidlustuse ning otsust edasi ei kaevatud.
Kuressaare lennuliini teenindamiseks sõlmitud leping kehtib kuni 31. maini 2024 ning Tallinn–Kärdla lennuliini leping kuni 30. maini samal aastal.
Lepingu järgi lendab Kuressaare–Tallinn lennuliinil 48kohaline lennuk, milleks on turbopropellermootoriga ATR 42-500.
Piletihind ei muutu
Nädalas tehakse endiselt 12 reisi ning reisi hind ei muutu. Piletite müük avatakse hiljemalt kaks nädalat enne esimese reisi toimumist, teatas amet.
Hankel kujunes Tallinn–Kuressaare lennuliini ühe reisi maksumuseks 5215 eurot ja Tallinn–Kärdla liinil 1972 eurot. Piletihinnad aga on peaaegu võrdsed, Kärdla liinil 25 eurot ja Kuresaare liinil 26 eurot.
Kohtuvaidlused lõppesid
Riigihangete vaidlustuskomisjon jättis rahuldamata Regional Jeti vaidlustuse ning kuivõrd ettevõte ei esitanud Tallinna halduskohtule 28. septembriks kaebust, jõustus otsus, millega Tallinna-Kuressaare lennuliini hakkab teenindama NyxAir.
NyxAir pakkus hankes ühe lennu hinnaks 5215 eurot. Kokku esitas pakkumuse viis ettevõtet. Hanke eeldatav maksumus on 16,8 miljonit eurot.
Vaidlustaja leidis, et NyxAiri pakutud ühe lennu hind (5215 eurot) peaks tekitama alapakkumuse kahtluse. Vaidlustuskomisjon jättis kaebuse rahuldamata.
Liinil veab reisijaid praegu Leedu firma Transaviabaltika, mis esitas konkursile samuti pakkumuse.
Lisaks esitasid konkursile pakkumuse Ruhnu liini teenindav Diamond Sky ja Läti kaubalende opereeriv firma RAF-AVIA.
Transaviabaltika vaidlustas Kuressaare lennuliini hanke esialgu möödunud aasta lõpul, kuna ettevõte soovis liini teenindada enne 2000. aastat valmistatud lennukitega, mis ei vastanud hankes kehtestatud nõuetele, ja jäi vaidluses kaotajaks.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411