Reede, oktoober 30, 2020
 

Käina koolile toodi kvaliteedimärgis koju kätte

Liina Siniveer
Varem on kvaliteedimärgid üle antud üleriigilisel Haridusfestivalil, viirusepuhangu tõttu oli see tänavu korraldatud teisiti ning Ettevõtliku Kooli mastivimpel ja seinaplaat anti üle koolimaja ees.
Käina kooli ettevõtliku õppe sisehindamise protsessi juhtis kooli eelmine direktor Joel Pulk, tunnustuse võtsid teisipäeval koolimaja ees vastu praegune direktor Ermo Mäeots ja õppealajuhataja Urve Pärnamaa.
Mäeots ütles, et neil on suur rõõm sellise tunnustuse üle: “Mõistame, et see on alles tee algus ja innustus järgmiste tasemete püüdmiseks. Kindlasti kirjeldame ettevõtliku õppe eesmärke ja tegevusi ka oma uues arengukavas ning jätkame selle süsteemset edasiarendamist.”
Seinaplaadi ja vimpli andsid üle vallavanema asendaja Hergo Tasuja, arenduskeskuse juhataja Liis Remmelg ning programmi maakondlik koordinaator Henri Reeder.
Reederi sõnul on Käina kooli tunnustus oluline tervele maakonnale, kuna nüüdseks on pooled Hiiumaa põhikoolid arvatud baastaseme vääriliseks. Ta avaldas lootust, et järgneva kolme aastaga saavad ettevõtlikeks ka ülejäänud saare koolid ja Hiiumaast esimene maakond, kus kõigil koolidel on ettevõtliku õppe kvaliteedimärgis.
“Ettevõtlik eluhoiak on tänapäeva maailmas ülioluline ja selle arendamine lastes annab neile kaasa väärtuslikke oskuseid elus hakkama saamiseks,“ lisas Reeder.
Käina koolis viidi sel kevadel koostöös Hiiumaa Arenduskeskusega läbi ettevõtliku õppe enesehindamine. “Tulemuseks oli hinnang, et õppeasutus vastab ettevõtliku õppe kriteeriumitele kõigis olulistes koolielu valdkondades,” märkis Reeder.
Kokku omistab haridusprogramm Ettevõtlik Kool tänavu esimese astme kvaliteedimärgise ehk baastaseme 17 haridusasutusele, viis kooli saavad teise astme ehk hõbetaseme. Kvaliteedimärgise “Ettevõtlik kool” või “Ettevõtlik lasteaed” kasutamise õiguse saavad koolid ja lasteaiad, mis vastavad ettevõtliku õppe kriteeriumitele olulistes lasteaia ja koolielu valdkondades.
Ettevõtliku Kooli võrgustikku kuulub 124 kooli ja 15 lasteaeda üle Eesti, neist kaheksa hõbe- ja üks kuldtasemega õppeasutus.
Ettevõtlik Kool on kaasaegse hariduse kvaliteedimärk, mis on koondnimetus põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale ning ühtlasi haridusprogramm, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Programmi koordineerivad maakondlikud arenduskeskused Euroopa Sotsiaalfondi toel.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411