Reede, oktoober 9, 2020
 

Emmaste kool kutsub juubeli tõrvikujooksule

 

Emmaste kool
Pühapäeval, 11. oktoobril täitub Emmaste koolil 100 aastat, selle auks kutsub koolipere kõiki täna õhtul tõrvikujooksule.
Jooksjad stardivad täna, 9. oktoobril kell 19 koolimaja eest ning rada kulgeb mööda “väikest rannaringi”. Jooksule on oodatud kuni kümneliikmelised võistkonnad, aga kuna distantsid on lühikesed ehk algavad 90 meetrist, ei valmista mitme vahetuse järjest jooksmine probleemi ning raja võib läbida ka kõndides.
Ehkki jooksule sai internetis registreerida, pääsevad rajale ka kõik need, kes ennast kirja panna ei jõudnud. Võistkonda võivad kuuluda nii õpilased, õpetajad, lapsevanemad, vilistlased kui Emmaste põhikooli head sõbrad, kes tulnud juubilarile oma osalusega õnne soovima.
“Tõrvikujooks pole võidu peale ning medaleid me ei jaga, kuid pakume kõigile kohale­tulnutele kringlit ja head seltskonda,” rääkis Emmaste kooli direktor Merje Kikas. “Kuna suvel jäi ära juubelipidustusteks planeeritud koolikokkutulek ja hommikul aulas toimuvale aktusele me liiga palju inimesi ei taha kutsuda, siis on selline väliüritus suurepärane võimalus Emmaste kooliga seotud inimestega kokku saada ning suurest juubelist rõõmu tunda.”
Pooleks sajandiks muuseumi
Toredaid ettevõtmisi on koolil tänaseks varuks veelgi. Näiteks valmistavad õpilased ja õpetajad ajakasti, mille annavad 50 aastaks hoiule Hiiumaa muuseumi. Iga klassi õpilased panevad oma karpi klassipildi ja õpilaste nimekirja, millele lisab midagi iga õpilane.
“Ajakasti võib panna pere­pildi, väljalõike ajalehest või mõne muu eseme, mis ei pea omama suurt rahalist väärtust, kuid iseloomustab praegust aega,” ütles Merje Kikas. Kastid aga avavad 50 aasta pärast praegused õpilased, kes siis on juba 60–70aastased. “Need ajakarbid on justkui kingitus iseendale tulevikuks.”

ANNALIISA POST
vilistlane

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411