Reede, oktoober 23, 2020
 

Askuse noored mängisid Eesti MV-l

Tanel Esta
Hiiumaa korvpallis puhuvad juba mõnda aega uued tuuled. Kui korvpallitreener Mati Kiiver korvpallitreeningutega lõpetas, tõi ta enda asemele treeneriks oma kunagise õpilase Koit Kalmuse, kes nüüdseks juhendab Hiiumaa spordikoolis noormehi juba kolmandat hooaega. Eelmisel sügisel lisandus Hiiumaale veel üks Mati endine õpilane – mõnda aega Kalev Cramos treeneritööd teinud Risto Merimaa. Mõlemad veavad koostöös Mati Kiiveriga eest Hiidlaste Korvpalliklubi Askus, mille egiidi all üle pika aja Eesti noorte meistri­võistlustel väljas oldi. Viimati oligi treener Risto Merimaa ise see noor, kellega treener Mati Kiiver Eesti meistrivõistlustel osales ja see oli täpselt üksteist(!) hooaega tagasi.
Eesti meistrivõistlustel korvpallis, makroliigas, ollakse sel hooajal võistlemas U11 vanuseklassis, kus esimesel turniiril mängiti kolme võistkonnaga ning kolmest mängust tuli kaks võitu hiidlastele. Abja Gümnaasium alistati tulemusega 74:23, korvpalliklubi Pärnu 49:42, kuid alla pidid hiidlased vanduma Karude korvpalliklubile seisuga 43:70. Esimeses mängus oli hiidlaste parim punktitooja Kaspar Voolaid 23 punktiga, teises mängus Jesper Kalmus 8 punktiga ning kolmandas mängus Priido Rõmmel 14 punktiga.
Hiidlaste korvpalliklubi Askus mängis koosseisus: Joosep Esta, Cristian Hirvelaan, Jesper Kalmus, Otto Thor Lips, Lukas Parra, Mihkel Saar, Priido Rõmmel, Kristofer Tootmaa, Lui Kaev ja Kaspar Voolaid.
“Olen väga rahul poistega – see, et Pärnut võitsime, oli ikka väga super. Pärnakatel juba mitu aastat võistlus­kogemust selja taga ning pikkuselt ja füüsiselt olid ka meist üle,” kommenteeris Risto Merimaa oma poiste tulemust.
Järgmised võistlused on noormeestel ees juba sel reedel, kui sõidetakse võistlema Vändrasse Eesti väiksemate tiimide karikavõistlustele.

Kristi Linkov

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411