Teisipäev, september 15, 2020
 

Spordikooli direktoriks valiti kodumaale naasnud Elo Saue

Hiiumaa vald
Konkursi läbinud orienteeruja ja treener Elo Saue (47) alustab tööd Hiiumaa spordikooli direktorina 12. oktoobril.
Spordikoolile leiti sobiv juht teisel katsel.
Osavallavanem Lauri Preimann ütles, et Saue tugevuseks teiste kandidaatide ees oli spordivaldkonna põhjalik tundmine ja pikaajaline kogemus praktikuna n-ö spordi sees olles: “Orienteerumistreeneri seitsmes tase on kõva sõna – ta teab väga hästi, mida treeneriks olemine ja noortega töötamine tähendab.”
Kuni Saue tööleasumiseni on 1. septembrist valla allasutusena toimiva kooli direktori kohusetäitja Martina Martinson.
Viimased seitse aastat töötas Elo Saue noorte­treenerina Soomes Tamperes. “Nüüdseks tunnen, et oleks sobiv aeg kodumaale tagasi tulla,” ütleb ta valla kodulehe vahendusel.
Soomes treenis ta 10–20aastaseid noori ja Saue sõnul sisaldas tema töö pidevat balansseerimist sportlike saavutuste ja liikumisest rõõmu tundmise vahel. Hiiumaa spordikooli direktorina soovib ta muuhulgas arendada spordialade ja treenerite koostööd nende laste ja noorte spordi juurde ahvatlemisel, kelle kodune toetus selleks väga tugev pole.
“Minu arusaamise järgi on sporditegemine lõbus ning kui noorena on mitmekesiselt ja oskajate käe all õpitud, siis on täiskasvanuelu palju vaheldusrikkam,” selgitab ta samas.
Sünnipäev peagi
Elo Saue sünnipäev on 29. septembril. Ta on orienteerujate ja orienteerumistreenerite Anu Saue ja Toivo Saue tütar, tema õde on laskesuusataja ja orienteeruja Eveli Saue, poeg orienteeruja Kenny Kivikas.
Eesti spordi biograafilise leksikoni (ESBL) andmetel läks Elo Saue peale Kärdlas põhikooli lõpetamist õppima Nõo keskkooli, selle lõpetamise järel asus õppima Audentese erakooli. 2012. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli kehalise kasvatuse ja spordi erialal, jätkates õpinguid ka magistriõppes. 1998–2004 õppis ta Tartu Ülikooli
majandusteaduskonnas.
Orienteerumist alustas aastal 1982 ema ja isa juhendamisel. Ta on aastatel 1990–2016 võitnud orienteerumise Eesti meistri­võistlustel 8 kulda, 18 hõbedat ja
11 pronksi. Saue on võistelnud Eesti koondises 1997, 2001 ja 2015 MMil ning 1998 üliõpilaste MMil. Ta on olnud Eesti orienteerumisliidu juhatuse liige ning Eesti orienteerumisjooksu koondise treener-esindaja.
Huvitav fakt
2015. aastal tegid Elo Saue ja Kenny Kivikas ajalugu Šotimaal Invernessis peetud MMil sprinditeates, kus Evely Kaasiku jooksis esimest, Kenny Kivikas teist, Kristo Heinmann kolmandat ning Elo Saue viimast vahetust. See oli esimene kord, kui orienteerumise MMil jooksid ühes võistkonnas ema ja poeg. Kokkuvõttes tuli Eesti võistkond 15. kohale, parandades aasta varasemat tulemust kaheksa koha võrra.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411