Teisipäev, september 1, 2020
 

Pruuli mälestusvõistlus peetakse aasta hiljem

Häli-Herta Haavapuu
Toivo Pruuli (1953–2019) mälestus­võistlus peetakse järgmisel aastal, tänavu suudeti korraldada üks kergejõustiku teisipäevak. Sel suvel pidanuks Kärdla staadionil toimuma legendaarse kergejõustikutreeneri Toivo Pruuli  esimesed mälestusvõistlused kergejõustikus. Kevadine eriolukord jättis oma jälje ja nii otsustasid korraldajad kergejõustikuklubist Hiiker mälestusvõistluse järgmiseks aastaks edasi lükata. Selle asemel toimus 18. augustil Kärdla staadionil üks, samuti Toivo Pruuli korraldatud igasuvistest kergejõustiku teisipäevakutest.
“Mälestusvõistlused koos Hiiumaa meistrivõistlustega korraldame ikka, aga teeme seda järgmisel aastal,” selgitas kergejõustikuklubi Hiiker abitreener Häli-Herta Haavapuu. Siis on kavas staadionil avada ka Toivo Pruuli mälestuspink.
Haavapuu ütles, et seni püüavad nad Kreete Pruuliga ja Hiikeri kaudu kergejõustiku traditsiooni Hiiumaal elus hoida. “Väga lihtne see hetkel ei ole,” nentis Haavapuu. “Möödunud suvel, kui Toivo ootamatult meie seast lahkus, võtsid asja esialgu üle tema kasvandikud, kes õppisid veel keskkoolis. Nad jõudsid korraldada ka möödunudsuvised Hiiumaa kerge­jõustiku meistrivõistlused, aga nüüdseks on nad kõik keskkooli lõpetanud ning lähevad mandrile ülikooli.”
Peamine probleem on see, et Hiiumaal puuduvad praegu litsenseeritud kohtunikud ja protokollijad, kelle rolli Pruuli treeninggrupi noored teisipäevakutel täitsid.
Haavapuu ütles, et oleks nõus teisipäevakuid kasvõi üksi korraldama, lisaks plaanib ta ka oma kohtuniku litsentsi uuendada, kuid kõike päris üksi ei tee. “Meie teisipäevakud on alati ka kergejõustiku liidu kalendris olnud ning seal tehtud tulemused lähevad sportlaste kalendris arvesse,” selgitas Haavapuu, miks on võistlustele vaja paberitega asjatundjaid.
Pruuli ajal toimusid kergejõustiku teisipäevakud suvel vähemalt üle nädala ning see oli ka mandrilt tulnud sportlaste jaoks hea võimalus ennast proovile panna.
“Teisipäevakutel on ka Eesti tipud kohal käinud, et enne tähtsamaid võistlusi tulemusi kirja saada,” lisas Haavapuu. Näiteks eelmise aasta viimasel teisipäevakul oli kohal Ants Kiisa oma treeninggrupiga Audentese spordikoolist, et enne Euroopa meistrivõistlusi teha veel üks võistlus. Osales näiteks ka Eesti parim kettaheitja Kätlin Tõllasson. Ka sellel suvel tegi üks suvehiidlane teisipäevakul 1500 meetri jooksus hea aja.
Samas julgustab Haavapuu teisipäevakutel osalema kõiki: “Ei pea üldse olema tippsportlane, et teisipäevakule tulla – siia on oodatud kõik, sest mäng ei käi võidu peale, asja eesmärk on lihtsalt harjutada ja paremaks saada!”
Medaleid teisipäevakutel heade tulemustega ei teenita, ent osalejad saavad iga ala kohta, milles end proovile panevad, ühe kaardi, mis osaleb loosimises. “Mida rohkem kaarte ehk alasid sul on, seda suurem on võimalus midagi võita ja tavaliselt on kõik osalejad ka midagi saanud.” Selleaastased auhinnad pani välja Coop.
Järgmise tähtsama asjana plaanib Hiiker korraldada sügisel uute sertifitseeritud kohtunike koolituse ja ehk saab siis Pruuli teisi­päevakute traditsioon jätkuda. Koolitusele registreerimiseks tuleb võtta ühendust Häli-Herta Haavapuuga.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411