Teisipäev, september 15, 2020
 

Osa Naistlaiu sadama uuest kaist valmib vanal viisil

Kati Kukk | Hiiu Leht
Naistlaiu sadama uuendamisel on süvendustööd tehtud ja käsil sadamakai ehitus, osa sellest tehakse viisil, mida ammu kasutatud pole.
Eelmisel nädalal said ASi Tariston ehitusmeestel paika palkidest kärgkastid, mis moodustavad ühe osa valmivast kaist.
Töödejuhataja Aivar Tammeveski ütles, et tema teada ei ole seda, omal ajal nii levinud ehitusvõtet, tänapäeval väikesadamate uuendamisel enam rakendatud.
Kaks kärgkasti ehitati valmis Kärdlas asuvas töökojas, palgid nummerdati ja võeti siis kõik uuesti lahti. Ehitusplatsil tuli merest kaitse­valliga eraldatud ja veest tühjaks pumbatud alale kaevata süvend, mille põhja tõsteti betoonplaadid. Nendele omakorda tõsteti poole kõrguseni uuesti kokku­lapitud kastid, mis kinnitati,
ja seejärel sai tõsta paika kastide ülemised pooled. Kuna oli oht, et kaevatud auk sisse variseb, tuli palkmaja meenutav puitkast kindlalt kohale saada töid vahepeal katkestamata. Nii lõppes tööpäev alles pimedas, kuskil kella üheteist ajal õhtul.
“Üks kogemus juures,” märkis Aivar Tammeveski, kui kaste järgmisel päeval kividega täideti. Osa tööst tegid Ermo Lepamaa ja Priit Tammeveski ekskavaatoriga ja osa käsitsi – kui vahepeal oli vaja tihendada suuremate kivide vahesid väiksematega. “Et paremini ära seoks ja et ei jääks tühimikku,” selgitas töödejuhataja.
Olemasolev kai, mille põhja­küljele uued kivikastid praegu ehitati, on omal ajal ehitatud samuti kastimeetodil. “Aga need ei olnud kivikastid, vaid pinnasekastid,” täpsustas objektijuht Jarmo Lige.
Sarve sadama vahetus naabruses asuvat Naistlaiu sadamat taastab Pühalepa osavald. Kividega täidetud puitkastide kasutamise nõue sisaldus töö lähteülesandes ja sellest lähtuvalt kohandas töövõtja kaide rekonstrueerimise projekti.
Pühalepa osavalla ehitus­spetsialisti Reet Nisumaa sõnul kasutatakse Naistlaiu sadama kaide ehitamisel nii puitkaste kui betoonist L-elemente ja maakivi. “Tööd on graafikus, ehitajaga suhtlus hea ja praegu oleme rahul,” ütles ta tööde seisu kohta, kui tähtajani 30. novembril on veel kaks ja pool kuud.
Sadama ehitustööde valmimist on ümbruskonna kaluritel põhjust oodata, sest lisandub kümme paadihoidmis­kohta ning kaile paigaldatakse püüniste kerimise rull, mis kalurite tööd kõvasti kergendab. Lihtsam hakkab olema ka paatide vettepanemine ja veest välja­võtmine, sest sadamasse ehitatakse slipp.
Pühalepa osavald sai Naistlaiu sadama uuendamiseks 198 000 eurot toetust Euroopa merendus- ja kalandus­fondist.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411