Teisipäev, september 8, 2020
 

Laupäeva pärastlõunal vaatame üheskoos vanu pilte

erakogu
Käesoleva aasta “Pärast­lõuna Hiiumaa vanade piltidega” saab teoks Ranna­paargus sel laupäeval, 12. septembril algusega kell 13.
See on juba kuues kord, kui Hiiu Kogujate selts, Hiiumaa muinsuskaitse selts ja SA Hiiumaa Muuseumid pakuvad huvilistele võimalust kokku tulla ning üritada ühiselt vanade piltide kohta rohkem teada saada.
Seekord on teemaks kooride, orkestrite, ansamblite ja näitemänguseltskondade pildid enne 1940. aastat. Kui selliseid pilte tehti, siis enamasti ikka suuremas eksemplaride arvus, et kõigil pildilolijail oleks soovi korral neid võimalik saada. Nii jõudsid need paljudesse erinevatesse albumitesse ning suurema tõenäosusega on mõni neist tänaseni säilinud. Kuigi pildilolijad on meie seast enamasti lahkunud, pole päris lootusetu järeltulijate kaasabil mõned isikud neilt piltidelt tuvastada. Ühest kollektiivist võib olla pilte eri aegadest ja aktiivsed inimesed osalesid mitmes eri kollektiivis. Nii on inimeste tuvastamisel abi ka piltide võrdlemisest. Võtkem siis sedalaadi pildid kaasa ja katsume ühiselt targemaks saada. Kui me ka igat üksikut pilti väga põhjalikult analüüsida ei jõua, siis saab selgemaks, kus vastava kollektiivi pilte veel leidub ning kellega koostöös on lootust pildil kujutatud isikute kohta rohkem teada saada. Igal juhul on nutikas võimaluse korral teemakohased pildid või koopiad neist kaasa võtta. Kõigile korraga näitamiseks on mugav, kui pildimaterjal on kaasas ka digitaalsena, mälupulgal.
Kokku tuleb küllalt esinduslik seltskond Hiiumaa vanadest piltidest huvitatuid ja seetõttu pühendame kokku­saamise lõpus mingi aja ka muudele Hiiumaa piltidele. Kui kellelgi on mõni pilt, millel kujutatu kohta tahaks ta rohkem teada saada või lihtsalt huvitav pilt, siis võiks needki ligi võtta ja ikka võimaluse korral digitaalsena ja mälupulgal. Kasutagem siis soodsat võimalust targemaks saada ning huvitavaid pilte teistega jagada.

Elmo Viigipuu

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411