Teisipäev, september 29, 2020
 

Esitage aasta isa kandidaate

Harda Roosna | Hiiu Leht
Seitsmendat korda valivad Hiiumaa Naiskodukaitsjad aasta isa, tiitli saaja kuulutatakse välja isadepäeva peol Palade koolimajas püha­päeval, 8. novembril.
Naiskodukaitse kesk­juhatuse liige Küllike Tamme­veski ütleb, et laste kasvatamine on küll pigem elutöö kui aasta tegu, aga kord aastas tuleb tublisid isasid siiski kiita aastatepikkuse väärt elamisviisi eest. Kuigi Hiiumaa aasta isa tiitel antakse igal aastal vaid ühele isale, on tunnustust väärivaid isasid palju rohkem. “Seega on kõik isad, keda on märgatud, väärt tunnustust,” leiab ta.
Aasta isa tiitlit saab taotleda isale, kelle peres kasvab kaks või enam last, kes saavad kodust armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Tiitlisaaja valimisel peetakse silmas ka seda, et aasta isa oleks lisaks laste kasvatamisele silmapaistvalt tubli ka muudel elualadel. Kandidaat peab olema Eesti vabariigi kodanik ja rahvastikuregistri järgi Hiiumaa elanik.
Hiiumaa aasta isa valitakse avalikul konkursil üks kord aastas. Esitada võib ka neid isasid, keda on juba varem esitatud, aga pole tiitlit saanud. Seitsmeliikmelisse žüriisse kuuluvad naiskodukaitsjad ja konkursi patroon, ettevõtja Mati Nurs. Ettepanekuid tiitli “Aasta isa 2020” andmiseks võivad teha nii asutused, organisatsioonid kui ka eraisikud.
Ettepanek peab sisaldama kandidaadi ees- ja perekonnanime, vanust, elukohta, töökohta ja ametit, laste arvu, vanuseid ja nimesid ning kandidaadiks esitamise põhjendust.
Ettepanekuid oodatakse 15. oktoobrini meiliaadressil hiiumaaisa@gmail.com või postiga aadressil Kärdla Väike-Sadama 14 suunakood 92411.
HELJA KAPTEIN

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411