Reede, september 25, 2020
 

152 koolilast osales heategevusjooksul rõõmuga

Piret Eesmaa
19 võistkonda, igas kaheksa liiget – kokku lippas kolmapäeval Kärdla staadionil 152 last, andes teate­pulgana edasi Mesikäpa küpsisepakki ja tundes liikumisest rõõmu.
Heategevusliku teatejooksu Hiiumaa poolne peakorraldaja Anton Kaljula ütles, et laste jaoks on teatejooks oodatud sündmus. Jooksmas olid saare põhikoolide õpilased, kahjuks ei saanud tulla Lauka ja Emmaste kooli esindus.
Esimese jooksu stardi andis Hiiumaa vallavanem Reili Rand, kes julgustas noori ka muul ajal sõpru ja abivajajaid märkama ning leidma võimaluse teha iga päev üks väike heategu.
Vaatamata sellele, et võitjaid välja ei kuulutata, panid noored mängu kogu oma jõu ning pingutasid viimase senti­meetrini.
Heategevuslik teatejooks, millel startisid 5.–9. klasside õpilased 28 paigas üle Eesti, toimus tänavu 15. korda. Ettevõtmise eesmärk on innustada noori tundma rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest ning samas õpetada neid märkama inimesi enda ümber ja hindama hea­tegemise tähtsust. Teate­jooksul osalemine aitab levitada sõnumit ning kutsub sel aastal toetama Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse mängulise liikumisraja loomist. Annetusi liikumisraja ehitamiseks saab teha telefonil 900 7777. Ühe kõne hind on 7 eurot.
Tavaliselt on heategevuslik teatejooks toimunud kevadel, kuid Kaljula sõnul sobib see suurepäraselt üleeuroopalise spordinädala avasündmuseks, nagu sel aastal juhtus. Spordinädal kestab 30. septembrini, kokku toimub sel ja järgmisel nädalal üle kogu Hiiumaa enam kui veerandsada erinevat spordisündmust. Korraldajateks koolid, lasteaiad ja saare spordiorganisatsioonid.
Spordinädala patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on olümpiavõitja Gerd Kanter, laulja Inger, näitleja Kait Kall, ettevõtja ja kulturist Ott Kiivikas, ettevõtja Kristel Kruustük, suunamudija Sandra Raju ja rektor Tiit Land, kes levitavad sõnumit “Liikudes võidad alati!”.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411