Laupäev, august 22, 2020
 

Tipneri karika 1/32 finaal – ilus mäng ja napp kaotus

Häli-Herta Haavapuu
Kärdla staadion oli teisipäeva, 11. augusti õhtupoolikul ärevust täis – esmakordselt mängisid hiidlased paarisaja pealtvaataja ees kodustaadionil Tipneri karika 1/32 finaalmängu.
Loosi tahtel läks FC Hiiumaa vastamisi kaks astet kõrgemal ehk esiliiga Bgrupis palliva Keila JKga.
Mängu muutis unikaalseks asjaolu, et esmakordselt tegi Kärdla staadioni mängust otseülekande Soccernet ning seda sai jälgida igast maailma­nurgast.
Soccerenti peatoimetaja, FC Hiiumaa ridadesse kuuluva Kasper Elisssaare kommentaarid tegid mängu jälgimise väga huvitavaks isegi neile pealtvaatajatele, kes tavaliselt jalgpallimänge ei vaata. Peatoimetaja sõnul selgus üles-alla käinud mängu saatus alles viimase kümnekonna minuti jooksul, kui Keila JK haarava kohtumise järel alistas FC Hiiumaa 4:3.
Mängust põnevalt
Esimese suure “paugu” pani FC Hiiumaa ründaja Andris Valk, kes 13. minutil hiidlaste väravaskoori avas. Keila värava­vaht Bruno Aleksander Domingues tõrjus Kert Küti pealelöögi keskele ning kuna Andris Valk oli ülesannete kõrgusel ja suutis kaitsjat ennetada, siis otsustavalt ta selle palli ka väravasse lõi. Keila sellest ennast häirida ei lasknud ning kaks minutit hiljem viigistas Keila JK esiründaja Kasper Karl Epner mängu seisu 1:1. Seejärel võttis Keila initsiatiivi ning viis külalised 2:1 Oliver Suure löödud väravast ette, millele järgnes 35. minutil Kasper Karl Epneri tabamus ning skooriga 1:3 läks FC Hiiumaa vaheajapausile.
Tundus korraks, et Keila JK on ikkagi peajagu üle ja ega meil väga midagi teha ei ole. Midagi aga peatreener Mario Degtjov pidi mängijatele riietus­ruumis rääkima, sest teine poolaeg kulges hoopis hiidlaste domineeriva mängu taktis. Kõigepealt tekkis hiidlastel võimalus realiseerida Keila JK-le karistuseks määratud penalti, mis kõigi hiidlaste kurvastuseks Andris Valgul realiseerimata jäi, kuna viimane lõi palli väravast üle. Sellest aga ei lasknud hiidlased end pikalt häirida, minut aega hiljem lõi karistusala tagant Jaagup Kopli püüdmatu kauglöögi väravasse lati alla ning muutis kaotusseisu hiidlaste jaoks vaid üheväravaliseks 2:3. Veel neli minutit mängu ja tablool olid Kert Küti löödud väravast viiginumbrid 3:3.
Kahjuks tekkis väike ebakõla hiidlaste kaitseliinis ning muidu väga domineerivalt mänginud hiidlaste väravavahi selja taha maandus veel üks Ralf Friedemanni poolt löödud pall. 4:3 jäi ka mängu lõppseisuks, kuigi 87. minutil mängu läinud Georg Linkov pani vastaseid veel korraks hinge kinni hoidma, kui tal oli hea võimalus viigivärav lüüa ning mäng lisaajale viia. Seda kahjuks ei juhtunud ning Keila JK naases mandrile raske 4:3 võiduga FC Hiiumaa üle.
Keila võistkonna kapten tunnustas mängujärgses intervjuus hiidlasi südika mängu eest ja tänas õnne, et seekord nii läks!
FC Hiiumaa mängis koosseisus Karl Värva, Jaagup Kopli, Rando Suuster, Timo Vares, Silvester Ilumets (87. Georg Linkov), Karl Johan Kastein, Tanel Klee (72. Jaanus Sõmer), Kristjan Ugam, Holger Sepma, Kert Kütt (87. Sven Aigar Tammeveski) ja Andris Valk.
Varus olid Georg Linkov, Kaspar Kariste, Sven Aigar Tammeveski, Jaanus Sõmer.
Mängu teenindas harukordselt kõrgetasemeline Eesti jalgpalliliidu kohtunike­brigaad. Peakohtunikuks Martti Pukk, kes omab kohtuniku A-litsentsi, abikohtunikeks FIFA litsentsidega Neeme Neemlaid ja Sander Saga. Kohtunike tööd vaatles Ain Alev, kelle juures sai proovile panna oma jalgpalliteadmised ja võita jalgpalliliidu auhindu.
Suurt jalgpallipäeva Kärdla staadionil juhtis Artur Valk, keha kostitas ja janu kustutas Baywatch Bar. Jalgpalli­mängu eduka läbiviimise eest täname Hiiumaa spordiliitu, Eesti jalgpalliliitu, Hiiumaa spordikooli, Coop Hiiumaad, Heino Veanest, Hillar Pikka, Mario Degtjovi, Georg Linkovi
ja dr Timo Rahnelit, kes meil vabatahtlikuna arstina appi tuli.

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa jalgpall

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411