Teisipäev, august 11, 2020
 

JK Dago esimeseks auliikmeks valiti purjetamistreener Ott Epner

Kati Kukk | Hiiu Leht
II Oti regati avamine Orjaku sadama saali­majas oli eriti pidulik. Noorte purjetamisele aluse­panija, treener Ott Epner kuulutati jahtklubi Dago auliikmeks ja Ain Tähiste andis talle üle auliikme kuldmärgi nr 001.
Piduliku sündmuse tunnistajaks olid Oti regatile võistlema saabunud ligi 50 last, nende treenerid, korraldajad ja külalised. Õigupoolest oli tegu kahekordse tähtpäevaga, sest samal päeval tähistas Ott Epner ka oma 79. sünnipäeva.
Kuldmärki vastsele klubi auliikmele üle andes rõhutas Tähiste, et Epner on jahtklubi esimene auliige ning klubi tegevuse 44 aasta jooksul – alguseks loetakse aastat 1976 – on see esimene kord, kui klubi auliikme tiitli välja annab. Selle kinnituseks oli kuldse märgi tagaküljele graveeritud Ott Epneri nimi ja number 001.
Auliikme staatusega tunnustamise otsus tehti juuli lõpus toimunud klubi üldkoosolekul, arvestades Epneri pikaajalist edukat treeneritööd ja panust klubi eestvedamisel.
Koos kuldmärgiga võttis Epner vastu ka kaante vahele pandud ja ilusasti vormistatud tiitli omistamise ametliku tunnistuse, milleks on väljavõte koosoleku protokollist.
Päevakangelane tänas klubikaaslasi erilise au eest. Ilma suuri sõnu tegemata soovis ta klubile ikka jõudu edasikestmiseks: “Tegutseda, tegutseda, tegutseda, siis tulevad ka tulemused!”
Regatil võistlevatele lastele selgitas JK Dago kommodoor Meren Tamm, et regati nimi on pandud just Ott Epneri järgi. Ain Tähiste aga rääkis värvikalt, et Epneri treenerikäe all on üles kasvanud aastakäikude kaupa noori purjetajaid, neist paljud on pärjatud meistriteks ja saavutanud võistlustel tippkohti. “Neid kokku lugeda ei jõuagi, aga nad hoiavad oma koduklubi Dago lippu kõrgel,” ütles ta ja tõi näite tänavusest juulikuust, kui Muhu Väina regatt kujunes  jahtklubi esindavatele alustele aegade edukaimaks.
Ott Epneri õnnitlejate hulgas oli jaht Olympic esindajana Indrek Ulla, kaasas kingitus meeskonnalt. Olympic´ul sõidavad Epneri juures purjetamist õppinud mehed, kes parajasti olid võistlemas Soome lahel peetaval Baltic Offshore Week võitlustel avamerepurjetamise ORC meistritiitli eest.
Ott Epner meenutas, kuidas ta Tallinnast tulnuna Hiiumaal Lauka kooli võimlemis­õpetajana alustas ja siis kahe aasta pärast Hiiu Kalurisse tööle läks. Seal korraldas ta kultuuriüritusi ja tegi muud organiseerimis­tööd. Kui sai teatavaks, et olümpia purjeregati asukohaks valiti Tallinn, andis see tõuke ka purjetamisele Hiiumaal. Jahtklubi asutamise idee sündis 1975. aas-
ta kalurite päeval Reigi saarel. Enne seda käidi purjetamas Puulaiu sadamast, siis ehitati paadisillad ja jahtklubihoone Orjakusse. Piirirežiimi tõttu Kärdlast merele ei pääsenud. Orjaku kujunes nii purjetamis- kui jääpurjetamissadamaks, kalapüügi ja furtsellaaria tootmise kõrval.
“Sajandivahetuse paiku paistis, et purjetamine käib alla ja midagi paigast ei liigu, kuid see oli siiski lühiajaline. Nüüd on näha põlvkondade järjepidevust ja seda, et minu kasvandike lapsed ja lapselapsed teevad häid sõite ja saavutavad kõvu sportlikke tulemusi,” rääkis Epner.
Kuigi Epner lõpetas treeneri­töö üheksa aastat tagasi, seitsmekümneselt, hoiab ta purjetamiselul ja oma õpilaste käekäigul silma peal. Seekordselgi, oma­nimelisel regatil läks ta võistlusi jälgima ja veetis mitu tundi merel koos tema enda käe all treeneriks sirgunud JK Dago purjetamistreeneri Anni Rätsepa ja klubikaaslase Ain Tähistega.

 

Sildid: , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Hül Jes

    Nii need aastad (79) kogunevad.

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411