Teisipäev, august 18, 2020
 

Hukkunuga liiklusõnnetuses jäi süüdi juhtimisõiguseta traktorist

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kohus tunnistas juhtimisõiguseta 25aastase Jaanuse süüdi liiklusõnnetuse põhjustamises, milles hukkus 60aastane Toomas.
Kaks aastat tagasi, 16. juulil 2018 põrkasid Kõrgessaare osavallas Ristil kokku haagisega ratastraktor ja sõidu­auto Suzuki. Õnnetuses sai viga sõiduautos kaas­reisijana viibinud 60aastane Toomas, kes suri mõned tunnid hiljem haiglas.
Selle aasta 30. juunil tegi Pärnu maakohus otsuse, millega mõistis traktorit juhtinud 25aastase Jaanuse süüdi KarS § 423 lg 1 järgi kvalifitseeritavas kuriteos s.o. mootorsõiduki juhi poolt liiklusnõuete rikkumises ettevaatamatusest, millega põhjustati inimese surm. Kohtuotsus on nüüdseks jõustunud.
Traktorijuhti süüdistas prokurör selles, et omamata vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust, juhtis ta 16. juulil 2018 kella 15.16 ajal Kärdla-Kõrgessaare maanteel traktorit, mille järel oli haagis ning pöörates maan­teelt vasakule kõrvalteele, ei veendunud manöövri ohutuses ega andnud teed temast möödasõidul oleva sõiduauto juhile. Sellega põhjustas ta sõidukite kokkupõrke, mille tagajärjel saabus sõiduautos kaasreisijana viibinud Toomase surm. Kohus karistas Jaanust tingimuslikult kuue kuu pikkuse vangistusega 12kuulise katseajaga.
2018. aastal, kui õnnetus juhtus, oli politseiteates kirjas, et haagisega metsaveo­traktor, mida juhtis 25aastane mees, hakkas tegema vasakpööret peateelt kõrvalteele, kui põrkas seni teadmata põhjustel kokku sõiduautoga Suzuki, mida juhtis 63aastane mees. Sõiduautos juhi kõrval viibinud kaasreisija, 60aastane Toomas, jäi õnnetuse tagajärjel deformeerunud autosse kinni. Päästjad aitasid mehe autost välja ning seejärel viisid meedikud ta haiglasse. Mõned tunnid hiljem teatati haiglast, et mehe elu ei õnnestunud päästa ja ta suri saadud vigastustesse. Sõiduauto juht ja traktori juht õnnetuses viga ei saanud. Kõik juhid olid kained. Õnnetuspaigas oli lubatud kiirus 90 km/h, sirgel teelõigul oli tee kuiv ja nähtavus hea.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411