Teisipäev, august 11, 2020
 

Esimene reggae-festival Ristnas ehk mis seob DJ Siimit ja Marp$i

MIKAEL KELOMEES
Ristna Surfiparadiisis 22. juulil toimunud kontserdil olid neljast esinejast pooled hiidlased, DJ Siimi ja Marp$.
Samal kontserdil lubas peakorraldaja Palle Kõlar, et viimaseks see pidu Surfiparadiisis ei jää ning sealsamas on tulemas äge reggae-festival – sel nädalal, 14.–16. augustini saab see teoks.
Surfiparadiisi Kõlariga intervjuud tegema minnes kohtusin ka hiidlastest muusikutega. DJ Siimi ehk Siim Otsak ütles, et Hiiumaal, oma rahva seas esinemisel, ei ole tal kunagi närvi. “Selle tõttu on see saar erilisem kui miski muu koht minu jaoks.”
Oma peamisteks ees­kujudeks nimetas ta 5Miinust, Marp$i, Cartooni ja paljusid teisi, kes tema sõnul annavad talle inspiratsiooni lausa iga päev.
Olgugi, et mõnda aega juba Eesti elektroonilise muusika maastikul tegutsenud, jätab DJ Siimi endast väga rahuliku ja isegi “tavalise” mulje.
Seevastu teine hiidlane Marp$ ehk Karl Erik Teigar tundub “äkilisem”: “Mul on uut mussi palju, ja peale Kalana saundi, kus suurem osa inimestest ei ole enamjaolt hiidlased, on hea meel esineda ka oma rahvale. Siiski konkreetselt Hiiu muusikat Hiiu rahvale teinud ei ole.” Artisti enda kõige kuulsam lugu “Tibulinnu” on kirjutatud parvlaeval Tiiu Rohuküla sadamast Heltermaale, nii et mõnes mõttes siiski hiiumaine.
Roosades dressides Palle Kõlar teatas, et kutsuks ka 14.-16. augustini Surfiparadiisis kestvale Bashment Island festivalile heameelega hiidlasi esinema, küll aga ei tea ta kahjuks Hiiumaal ühtegi selle stiili harrastajat-muusikut. “Kui keegi siiski ka siin saarel tegeleb reggae-muusikaga, siis palun kindlasti teada anda,” ütles Kõlar muiates. Jamaika kõlad, reggae-, rag­ga- ja dancehall-kultuur jõuab Ristna liivadeni juba sel nädalavahetusel.

MIKAEL KELOMEES

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411