Reede, august 14, 2020
 

EKA tudengid aurutasid Sõrul puitu

Merilin Kuklas
Merilin Kuklas
Merilin Kuklas
Merilin Kuklas
Eelmisel nädalal korraldas Eesti Kunsti­akadeemia (EKA) tootedisaini osakond Sõru sadamas kuuepäevase puidu aurutamise kursuse.
Sõru Merekeskuse paadi­töökojas valmisid selle aja jooksul EKA toote­disaini tööstussuuna bakalaureuse- ja magistritaseme kümne tudengi tööd.
EKA tootedisaini osakonna koordinaator Merilin Kuklas selgitas, et kursuse eesmärgiks oli loovalt kokku viia mäng ja puidu aurutamise tehnoloogia, mida üldjuhul kasutatakse paatide ehitamisel. “Selle puidutöötlemistehnika abil on võimalik puitu painutada, kasutades selleks aurukambrit. Seeläbi saab puidule läheneda uutest vaate­nurkadest, kuna puit kui materjal omandab tavapäratu painduvuse ja nõtkuse.”
Kursuse juhendaja Argo Tamme sõnul sünnib innovatsioon ühe definitsiooni kohaselt erinevate tööstusharude, kultuuride ja distsipliinide ristumiskohal, mille käigus kanduvad ideed ühest valdkonnast teise. Seda mõtet kandsid oma töödesse ka tudengid ja nii valmisid esteetiliselt ja kasutatavuselt mängulised prototüübid. Nende hulgast võib leida nii praktilisi mööbliesemeid – valgusti, riiul, pingid – kui ka vindiga mängulisi objekte nagu vurr, veesõiduk, tunnel ja skulptuurne tuulik.
Valminud prototüüpide autorid on Alexander Vassiljev, Anna Roomet, Hanna-Liisa Haukka, Kairit Raudla, Kaspar Timm, Lauri Visnapuu, Meeri Krass, Oliver Kanniste, Robin Liksor ja Sandra Jõesaar.
Tudengite töid aitasid teostada EKA puidutöökoja meister Rein Erdel ja kohalik meister Aimar Sillamaa. Puidu aurutamise tehnoloogiast andis tudengitele ülevaate Sõru paadimeister Tiit Laun.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411