Reede, juuli 3, 2020
 

Volikogu liige pääses kriminaalkaristuseta

Jaanuaris tuli teade, et 18. jaanuaril lõi 60aastane mees Kõrgessaare alevikus oma 49aastast endist elukaaslast, kes sai viga. Lööjaks oli Hiiumaa vallavolikogu liige Artur Valk ja politsei algatas juhtunu kohta kriminaalmenetluse. Valku süüdistati karistusseadustiku paragrahv 121 lõige 2 punkt 2 järgi ehk kehalises väärkohtlemises, mis on toime pandud lähi- või sõltuvussuhtes. Asja arutamine kohtus venis vahepealse eriolukorra tõttu, kuid nüüdseks on kriminaalasi lõpetatud lepitusmenetlusega.
“Prokuratuur esitas kohtule taotluse lepitusmenetluse kohaldamiseks, sest seda soovisid nii kannatanu kui süüdistatav,” selgitas prokurör Indrek Kalda. “Lepitusmenetlus tähendab, et kriminaalasi lõpetatakse, kui kannatanu ja süüdistatav on leppinud ning süüdistatav nõustunud teatud kohustustega, mis edaspidi vale käitumise ära hoiavad. Lepituse osana vabandas mees kannatanu ees, nõustus täitma kannatanu esitatud nõudmisi ning pooled jõudsid kokkuleppele suhtluskorras ühiste lastega.”
Prokuröri sõnul on lepitusmenetlus samasugune mõjutusvahend nagu võimalikud karistused muude menetlusliikide puhul: süüdistatav peab oma käitumisega tõendama arusaamist tehtud veast, tal tuleb täita teatud kohustusi, vahel ka läbida nõustamine või alkoholiravi, määrata võib lähenemiskeelu.
“Kui süüdistatav poole aasta jooksul pärast lepitusmenetlusega kriminaalasja lõpetamist eksib kokkulepitud reeglite vastu või paneb toime uue süüteo, saab kriminaalasja uuendada,” lisas prokurör.
Süüdimõistmisel karistatakse eelnimetatud teo eest kas rahalise karistusega või kuni viieaastase vangistusega.

HIIU LEHT

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411