Teisipäev, juuli 28, 2020
 

Suvesimman ja lõõtsasimman Soeras

Anu Pallas
Anu Pallas
Soera talumuuseumis oli neljapäeva õhtul järjekordne südasuvine simman. Parajalt jahedasse õhtusse sobis tantsukeerutamine Väliharfi lahedate pillilugude ja muhedate juttude taustal suurepäraselt.
Tantsusamme aitas vahepeal hiiumaisteks sättida Helle-Mare Kõmmus. Muidugi ei puudunud meenutused läinud aegadest Soera talus ja Pühalepa kandis ega lustakas köievedugi.
Kohal olid mitmed töötoad, nagu Suuremõisa ametikooli pärjapunumise nurk või laste näputöönurk, kus kivikestest ja lilleõitest pilte kokku pandi. Külastajad leidsid võimaluse pärnaõisi korjata ja tutvusid kivimite õppeväljakuga. Lahti oli ka kivimite õppehoone uks, samuti kuur endisaegse maaelu ja põllundusega seonduvate eksponaatidega. Simman sobis tervele perele, lastel jagus ruumi joosta ja lustida, pisemad kuulasid simmanimelu vankrist, eakamad istusid rõõmsasti juteldes pinkidel. Hinge kosutas rahvarõivais tulnud osalejate suur hulk.
Reedel jätkus Soera õues pidu Saaremaalt külla tulnud lõõtsamehe Tõnni lugude saatel ning soovijad pääsesid suitsusauna. Tänud Palade loodushariduskeskuse rahvale suvemõnude jagamise eest.

ANU PALLAS

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411