Reede, juuli 31, 2020
 

Riik toetab heldelt teeremonti

Kohalikel omavalitsustel oli võimalik sel aastal teist korda taotleda kohalike teede juhtumipõhist toetust. Küsida sai toetust teedele, mida läbib transiitliiklus ja ettevõtlusega seotud teede olukorra parandamiseks. Hiiumaa vald transiitteede korrastamiseks toetust ei saanud, küll aga ette­võtlusega seotud teedele.
Kõrgessaare osavalla vanem Üllar Laid ütles, et toetust küsis vallavalitsus ka Pae tänavale Kärdlas, kuid see toetusele ei kvalifitseerunud. Ülejäänud taotlused said positiivse vastuse ja kokku toetab riik ettevõtlusega seotud teede remonti 98 200 euroga, millele osavallad peavad lisama veidi üle 42 000 euro. Toetusega tehakse korda Paope küla Farmi tee, Soovälja tee Kärdla lähistel Hausma külas ja osa Kõrgessaare osavalla Lauka-Isabella teest, millest osa vald juba sel aastal korrastas.
Laid ütles, et sel aastal tehakse näiteks Kõrgessaare osavallas teeremonti enam kui 200 000 euro eest.
Samuti kahekordistas riik tänavu omavalitsuste teedele mõeldud toetust. Kui algselt oli riigipoolne toetus Hiiumaa valla teede-tänavate korrastamiseks 443 000 eurot, siis aprillis lisas riik nn kriisiabina teede investeeringuteks teist samapalju. Kui kõik summad kokku lüüa, on Hiiumaa vallal sel aastal teede-tänavate korrastamiseks kasutada ligi miljon eurot. Osavallavanem Hergo Tasuja märkis, et see on suurim toetus, mis riigi poolt valla teedele kunagi kasutada olnud.
Eile esitas majandus- ja taristuminister Taavi Aas valitsusele kohalike teede korda tegemiseks mõeldud investeeringutoetuse jagamise ettepanekud. Transiittee toetust on kavas eraldada ligikaudu 10,3 ning ettevõtlusega seotud teedele 3,8 miljonit eurot. Kokku on kavas
u 14,1 miljoni euro eest teha korda 96 teed ja tänavat üle Eesti. Minister Aas ütles, et toetusesse suunatud lisaraha on mõeldud majanduse turgutamiseks ja majanduskriisi ajal riigi rolli suurendamiseks turul.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411