Teisipäev, juuli 28, 2020
 

“Nii on” Kärdla kultuurimajas

Tapio Vares | Hiiu Leht
repro
Just sellise pealkirjaga näitust saab veel juuli lõpuni näha Kärdla kultuurimajas. Maalikunstnik Marju Bormeister (74) ja arhitekt Indrek Mikk (45) on vaatajateni toonud pisut iselaadse kujundusega väljapaneku. Marju Bormeistri suuremad maalid on küll nagu kord ja kohus seintel, ent tema pisemad tööd, segiläbi Indrek Miku joonistustega, ripuvad pesupulkadega kinnitatult peakohal siia-sinna kulgevatel nööridel. Viimane on Miku idee ja teostus.
Bormeistri maalidel võib leida nii maastikke kui natüürmorte, iseäranis näikse kunstnikku paeluvat kuked ja silgud. Miku pilte täidavad üha aktid. Nood on vägagi napilt edasi antud, seejuures isemoodi nurgeliste joontega. Justkui paremakäeline oleks vahelduseks otsustanud proovida vasemat kätt. Aktid on tehtud otse natuurist, Eestiski korraldatavatel üritustel Drink & Draw, kus modellid pannakse erinevatesse olukordadesse ja siis vaadatakse, mis kuis kellegi pildil välja tuleb.
Indrek Mikk on arhitektuuribüroo KOKO Arhitektid juhtivarhitekt.
Laupäeval, 1. augustil kell 16 oodatakse huvilisi Kärdla kultuurikeskusesse juba järgmise näituse avamisele. Seekord esitleb oma töid Mathura, kes ka ise kohale selgitusi andma tuleb.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411