Teisipäev, juuli 7, 2020
 

Lambavillast pakkematerjal tõi Euroopa parima roheidufirma tiitli

Woola
Eesti idufirma Woola võitis aasta idufirma tiitli ning pälvis 50 000eurose peaauhinna Euroopa suurimal säästva
tehnoloogia idufirmade konkursil PowerUp!.
Woola toode on keskkonnasõbralik lambavillast valmistatud asendus mullikilele, milleks kasutatakse ära rikkalikku looduslikku ressurssi, mis muidu sattuks prügimäele. Ainuüksi Eestis visatakse igal aastal ära 153 tonni lambavilla. Toode on põrutuskindel, kuumuskindel ja kodus komposteeritav.
Woola ühe asutaja Anna-Liisa Palatu sõnul oli konkurents tugev. Pressiteates ütles ta, et nad kasutavad auhinnaraha tootmise alustamiseks vajalikesse investeeringutesse.
Üle 360 kandideerinud idufirma seast pääses riiklikest eelvoorudest lõppvõistlusele 14 iduettevõtet erinevatest Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest.
Eestis konkurssi korraldava teadus- ja ärilinnaku Tehnopol projektijuht Heleri Holm tõstis esile Woola toote säästlikkust, lihtsust ja geniaalsust. “Usun, et me kõik oleme nõutult vaadanud pakkide kaitseks kasutatavat plastiku hulka. Nüüd on alternatiiv sellele olemas ja ootame pikisilmi Woola loodud lambavillast pakkematerjali massilist kasutamist,” lisas Holm.
Hiiumaal lambakasvatusega tegelev Ain Koor ütles uudist kommenteerides, et mõte on tore, aga esmapilgul on selles raske näha kasumlikkust. “Kui see töötaks, võiks odavat mullikilet asendada küll – võibolla tõesti nad on välja mõelnud, kuidas villa kasutada.”
PowerUp! konkursi teine koht ja 10 000eurone auhind läks Leedu firmale Viezo, mis töötab välja uut tüüpi materjale, mis võivad energiat toota vibratsioonist ja seda akude asemel kasutada. Kolmas koht ja 5000eurone auhind läks Tšehhi firmale Pocket Virtuality, mis arendab liit- ja virtuaalreaalsuse tehnoloogiat, mis on spetsialiseerunud kaugsuhtlusele reaalajas.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411