Neljapäev, juuli 30, 2020
 

Kvaliteetne madrats – magamistoa otsustav omadus. Kuidas seda valida?

Sisuturundus

Magamistuba võib olla vägagi mitmekülgne, kuid põhirõhk peaks olema magamisasemel, sõltub sellest ju tegelikult magamise kvaliteet. Seega peaks madratsile magamistuba kujundades omastama erilise tähtsuse. Uue madratsi otsingute alustamiseks ei ole kindlat reeglit ega järjekorda. See öeldud, tuleb täheldada, et professionaalid valivad tavaliselt välja mõne peamise kriteeriumi, et aidata sul leida parim tee oma madratsi valimiseks.

Kui kõva peaks madrats olema?

Sinu uni võib olla kerge või sügav. Valitud voodi madrats võib olla selle peamine mõjutaja. Seega peaks madratsi pehmus-kõvadus olema üks esimesi asju, mida madratsi juures kaaluda. Need tooted on vastavalt jagatud pehmeteks, keskmisteks ja kõvadeks. Pehme madrats võimaldab maksimaalset lõdvestust, nii et keha on pikali heites sisse mähitud ja lihtsalt „sulandatakse“ unne. Keskmist madratsit peetakse valikuks, mis seob kahte maailma ja on madrats, mis vastab enamuse klientide vajadustele. Kõva madrats säilitab jäiga pinna ning seda soovitatakse inimestele, kellel on seljavalud või kes kaaluvad rohkem. Madratsi pehmuse-kõvaduse hoolikas valik on unemugavuse ning efektiive puhkamise jaoks ülioluline, sest muidu võib uni olla lihtsalt madala kvaliteediga.

Millised on madratsi eri tüübid ja mis omadused neil on?

Madratseid jaotatakse ka eri tüüpide järgi ja igaüks neist vastab täpsetele füüsikalistele omadustele. Seega arvesta madratsit valides iga tüübi eripära ja defineerivaid omadusi. Madratseid jaotatakse erinevate tootmistehnoloogiate ja -materjalide järgi 4 gruppi: vedru, lateks, polüuretaanvaht ja viskoelastik.

Mis on madratsi standardsuurused?

Nagu on kombeks paljudes teistes valdkondades, nii on ka madratsitel standardsuurused, mis kindlustavad nende ühtivuse vooditega. Kuigi ranget määratlust pole, kategoriseeritakse neid tavaliselt: üksikud, topelt ja lastele mõeldud. Lapsele madratsit valides pea meeles, et standardmõõdud on 60×120 cm, ja 70×140 cm. Üksikvoodid tähendavad nii 80×200 cm kui 90×200 cm madratseid. Madrats 140×200 ja 160×200 mõõtmetega on tavaliselt topelt ning suurim standard on 180×200 cm. Standardsuurused on kõige populaarsemad ja peegeldavad enamuste klientide vajadusi, seega ei kujune selliste mõõtmetega voodi leidmine sugugi keeruliseks. Kuid kui tootja valmistab käsitsi tehtud madratseid, on iga tellimus individuaalne. Juhul kui olemasolevad suurused ei vasta su vajadustele, võid alati tellida madratseid vastavalt oma eksklusiivsetele soovidele.

Kuidas voodipesu madratsit aitab?

Madratseid tehakse tavaliselt sünteetilistest materjalidest ning see ei ole halb asi. Vastupidi, sellised materjalid loovad ainulaadseid madratsiomadusi ja annavad tootele pikaealisust. See on oluline ka anti-allergeensete omaduste koha pealt, sest sünteetilised materjalid on tolmulestadele ja teistele mikroorganismidele palju vähem atraktiivsed. Aga see kõik muutub, kui rääkida voodipesust. Just voodiriided on magamise ajal su nahaga otsekontaktis, nii et looduslike materjalide pakutud omadused muutuvad siin üliolulisteks. Voodipesukomplektid on need, mis aitavad reguleerida soojuse hulka, higistamist, allergilisi reaktsioone ja mõnu, mida nahk tunneb. Meie kehadele meeldivad looduslikud materjalid ning need on ka kokkupuuteks kehaga paremini sobivad.

Pea meeles, et kulunud madratsil, mis on kaotanud oma head omadused, on halb mõju une mikrokliimale ning rahutud ööd ja keha saadetud signaalid võivad olla märgiks, et sinu magamisalus ei vasta enam su vajadustele ega magamisharjumustele.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411