Teisipäev, juuni 2, 2020
 

Suurpere ema: Kriis liitis meid

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kolm Hiiumaa laste­rikast peret said nädalavahetusel kingituseks mahuka toidukasti. Uurisime pereemadelt, kuidas eriolukord nende toimetulekut mõjutanud on.
Laupäevaõhtuse Saaremaa parvlaevaga jõudsid Sõru sadamasse Rotary klubi ja Swedbanki annetuskesk­konna koostöös komplekteeritud toidukastid kolme Hiiumaa lasterikka pere jaoks.
Ageli Klee, kelle peres sirgub praegu kuus, aga peagi juba seitse last, leidis toidukastidele järgi tulles, et tegemist on toreda algatusega. Küsimusele, kuidas on eriolukord nende pere toimetulekut mõjutanud, vastas Klee, et kindlasti on raskemaks teinud. “Annab tunda, et lapsed on kodus ja toitu kulub rohkem,” märkis ta.
Nelja lapse ema Ülle Barinov tõdes, et toidu­pakkide näol on tegu igati tänuväärse algatusega, eriolukord aga on pereliikmed omavahel lähedasemaks muutnud: “Mõistame üksteist rohkem ja arvestame üksteisega.”
Barinovi sõnul on katsumus ka see, kuidas iga päev kõik koos kodus olles hakkama saada, kui keegi kuskile minna ei saa.
“Lapsed on hakanud kooli rohkem hindama ja igatsevad juba sinna,” märkis ta.
Liana Vaino, kelle peres sirgub samuti neli last, tõdes, et suurperede jaoks ongi toiduprobleem eriolukorras peamine. “Minulgi on harjumatu, et kõik lapsed on äkki korraga päevad läbi kodus. Varem andsin näiteks linnas koolis käivale lapsele raha, aga praegu on ta samuti kodus ja toidupuudus on ikka päris suur,” tõdes ta.
Vaino kiitis Hiiumaa valla algatust jagada igal nädalal koolitoidupakke, Rotary klubi ja Swedbanki toidupakk aga oli tema jaoks eriti suur üllatus.
Rotary klubi ja Swedbank saatis mai algul Eesti lasterikaste perede liitu kuuluvatele peredele küsimustikud, et välja selgitada nende toime­tulek kriisi ajal. Hiiumaal täitis küsimustiku kaheksa peret, millest komisjon otsustas toetada kolme.
Eesti lasterikaste perede liidu liikmesorganisatsioonid tegutsevad kõikides Eesti maakondades. Võrgustikku kuulub 1550 nelja ja enama lapsega peret ja neis on sirgumas üle 7000 lapse.
MTÜ Hiiumaa Lasterikkad Pered ühendab üle 30 perekonna ning endiselt on oodatud liituma kõik need, kelle leibkonnas sirgumas vähemalt neli last.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411