Teisipäev, juuni 2, 2020
 

Suplushooaeg algas suvesoojaga

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Eilsest algas Eestis ametlik suplushooaeg, mille ilmataat juhatas sisse juba pühapäeval ligi 20kraadise sooju­sega.
Mereilmateatest selgus, et Heltermaal mõõdeti pühapäeval kella 16 ajal õhusooja maksimumiks ligi 18,8 kraadi ja merevesi soojenes õhtul kella 20ks 17 kraadini.
Nädalavahetuseks sai kasutamiseks valmis ka populaarne Hausma ujumissild, millel oli laupäeval ja püha­päeval juba ka mitmeid ujujaid näha.
Tavaliselt on Rannapaargu juures üle kivide viiv ujumis­sild, aga sel aastal uhtus meri sinna liivamuuli ja silda pole tarvis paigaldada.
Hiiu maakonnas on kuus ametlikku supluskohta, mille veekvaliteeti rannahooajal kontrollitakse. Kaks supluskohta on Kärdlas, üks Hausma teel ja teine Rannapaargu juures, Kõrgessaare osavalla supluskoht asub Luidjal, Pühalepa osavalla supluskoht Tõrvanina rannas, Käina osavalla supluskoht on Kassaris ja Liivalauka rand Emmaste osavallas. Kõigi supluskohtade vett kontrollis terviseamet 13. mail ja kõigis kuues kohas andsid analüüsid vastuse, et vee kvaliteet on väga hea.
Üle Eesti on suplushooajaks valmis 53 ujumiskohta, mille rannad on heakorrastatud ning veekvaliteet nõuetele vastav. Veekvaliteedi seiret tehakse kokku 85 suplus­kohas, neist 37 mererannad ja 48 siseveekogud.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411