Reede, juuni 26, 2020
 

Politsei takistas joobes kaptenitel reisilaeva juhtimast

Naissaarelt mandrile sõitma pidanud reisilaeva kolm kaptenit olid alkoholi tarvitanud, mistõttu takistas politsei neil sõitu minemast. Inimesed aitas turvaliselt mandrile teise reisilaeva kapten.
Kolmapäeva hommikul sai politsei väljakutse Naissaarele, kus üks joobes mees oli kukkunud ja pea piirkonda viga saanud. Saarele saabunud PPA kaater toimetas mehe mandrile ja andis üle kiirabile. Muuhulgas selgus, et tegu on reisilaeva Monica kapteniga, kes pidanuks kella 15 ajal Naissaarelt umbes poolsada inimest tagasi mandrile sõidutama.
Enne kella 15 läks PPA kaater tagasi Naissaarele selgitama, kas ja kuidas saarel olijad mandrile saavad. Reisilaeva Monica abikapten pakkus end rooli, kuid politseinikud selgitasid välja, et ka tema on alkoholi tarvitanud ning seetõttu takistasid tal rooli minemast. Samas oli saarele naasnud esimene kapten, kes pakkus, et küllap võib ta juba ise nüüd rooli minna. Kuna tema joove oli endiselt suur, takistasid politseinikud ka temal sõitu minemast.
Laevaomanikuga suheldes ja neile juhtunust teada andes saadeti saarele järgmine väidetavasti kaine kapten. Kontrollides selgus, et ka temal olid alkoholi tarvitamise tunnused ning politseinikud ei lasknud tedagi reisilaeva rooli. Laevaomanik pakkus, et ehk reisijad ootavad pool tundi või veidi enam, kuni mõni kaptenitest nulli välja puhub.
Kella 16 ajal saabus Naissaarele teine reisilaev Katharina ning politseinikud suhtlesid selle kapteniga, leidmaks Naissaarele lõksu jäänud inimeste jaoks kõige kiiremat ja turvalisemat lahendust. Katharina kapten kutsus Monica pardal sõitu oodanud inimesed oma reisilaevale ning tegi neile priisõidu mandrile.
Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmet Tambre rõhutas, et reisilaevade kaptenitel on suur vastutus kõigi reisijate turvalisuse tagamisel ning selle üheks kindlaks eelduseks on selge pea. Seepärast kehtib reisilaevade kaptenitele alkoholi tarvitamise nulltolerants.
Operatiivjuht lisas, et ettevõte peab tagama, et nende kaptenid mõistaks neile pandud vastutust ega läheks ka pühade meeleolus alkoholi tarvitades liiale nii, et oma kohustusi reisilaeva juhtimisel ja inimeste turvalisel transpordil alahindaks. Ühtlasi tänas ta Katharina kaptenit, kes saarele lõksu jäänud inimesed tagasi mandrile aitas.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 • Lisa kommentaar
   
  Your gravatar
  Sinu nimi
   
   
  *
   
   
  NB! Hiiu Leht ei vastuta artiklitele lisatud kommentaaride eest, kommentaari sisu eest võtab endale vastutuse kommentaator. Hiiu Lehel on õigus kustutada kommentaare, mis ei vasta sisult headele tavadele so kommentaarid, mis on: teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, sisaldavad reklaami, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üleskutsuvad.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411