Reede, juuni 26, 2020
 

Politsei jaoks möödus jaaniaeg rahulikult

Politsei hinnangul möödus tänavune jaaniaeg rahulikult nii Eestis kui Hiiumaal – töisem kui tavanädal oli see Hiiumaa politseinike jaoks siiski. Jaaniaeg tõi Hiiu saarel kaasa 35 korrarikkumise teadet, millega politseil tegeleda tuli. Ühtlasi algatas politsei 4 kriminaalmenetlust ja 18 väärteoasja ning reageeris väljakutsetele 13 korral.
Väljakutsed, millele politseil reageerida tuli, olid põhiliselt seotud alkoholi tarvitanud ja abitus seisundis inimestega, keda politsei koju aitas. “Hea meel on selle üle, et arestimajja kedagi paigutada ei tulnud,” nentis Kärdla politsei­jaoskonna juht Moonika Raudsepp.
“Jaanipäeva perioodil alustatud kriminaalasjadest on kolm sündmust sellist, kus mehed võtsid alkoholi tarvitamise käigus tekkinud konfliktide lahendamiseks kasutusele vägivalla ja ühe juhtumi puhul on tegemist lukustamata jalgratta vargusega Kärdlast Tormi tänaval asuva maja eest,” loetles Raudsepp.
Paaril korral teatati politseile ka öörahu rikkumistest. Näiteks sai politsei ööl vastu 22. juunit teate öörahu rikkumisest Kaleste külas asuval tekimisalal. Politseinikud reageerisid teatele ja vestlesid telkimisalal viibinud inimestega, kuid rikkumist ei tuvastanud.
Abi vajati ka kahel korral Hiiumaa ranniku merealal, kus ühel juhul oli väikelaeval tekkinud mootoririke ja teisel juhul tehtud navigeerimisviga ja satutud madalikule.
Valdavalt tegelesid Hiiumaa politseinikud jaaninädala esimeses pooles liiklusrikkumistega saare teedel. Põhiliseks rikkumiseks kiiruse ületamine. Suurim mõõdetud kiirus oli lubatust ligi 20 km/h enam ning rikkumise pani toime sõidu­auto Merecedes-Benz roolis olnud 35aastane mandrilt pärit naine, kellele kohapeal määrati rahatrahv.
Kolme päeva jooksul tabati autoroolist ka kuus alkoholi tarvitanud inimest. Kokku kontrollisid Hiiumaa politseinikud jaaniajal Hiiumaal paari tuhandet juhti.
“Kokkuvõtvalt võib öelda, et jaaniaeg möödus siiski valdavalt rahulikus meeleolus. Inimesed pidasid üldiselt kinni soovitatud nõuetest olla tänavuste pühade ajal pereringis,” võttis politseijuht jaaninädala sündmused kokku.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411