Reede, juuni 19, 2020
 

Orjaku pubis avab hooajaks uksed OÜ Paljasjalg

Kati Kukk | Hiiu Leht
Orjaku sadama pubile leiti operaator nii-­öelda viimasel hetkel – OÜ Paljasjalg.
SA Hiiumaa Sadamad pakkumise avada selleks suveks Orjaku pubi võttis vastu OÜ Paljasjalg, mis peab Kärdla sadamas asuvat šampanjabaari ja restorani Kork.
SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Sven Kriggulson oli rahul, et André Abner ette­paneku Orjakus pubi avada vastu võttis ja nüüd aktiivselt selle nimel tegutseb. “Rentniku leidmine oli keeruline, kuna otsus tuli teha väga lühikese mõtlemisajaga ning rentnikul tuli endal kaasa tuua ka kogu vajalik sisseseade,” tõdes Kriggulson.
Ei kopeeri Korki
Abner ütles Hiiu Lehele, et üritab pubi avada juba jaanipäevaks: “Jaanipäev on praktiliselt kohe käes ja on olnud tõesti vähe aega ettevalmistusi teha, aga mingi lahenduse leiame, mingid variandid on olemas.”
“Pubi köök oli päris tühjaks tehtud, saime tühjad ruumid,” rääkis Abner. “See ei olnud üllatus, kuid nägime seda, kui paika üle vaatamas käisime.”
Kuna köögiseadmete tarneajad on praegu pikad ja kasutatud seadmeid, mida paljud otsivad, eriti ei pakuta, kulub köögi täismahus käima­saamiseks pisut kauem aega. Nii ongi esialgu kavas pakkuda grillimenüüd. “Viime grillahju sinna ja hakkame tõenäoliselt grillitud kana ja kalaga toite pakkuma. Plaanime pakkuda lõuna- ja õhtusööki – ikka sooja toitu,” ütles Abner, et kontseptsioon on Orjakus teistsugune ja söögivalik arvestab keskkonnaga – rohkem kala ja toitvaid sööke. “Tean seda omast käest, et kui merelt tullakse, siis on isu hea,” ütles Abner, kes ka ise purjetamisega tegelenud.
Töötajad olemas
Üks, mis otsuse vastuvõtmist lihtsustas, olid töötajad. “See oli tegelikult üks otsust mõjutanud tegur, et meil oli mitu inimest, kellele Orjakus tööd pakkuda. Nad soovisid varem tulla tööle Korki, aga meil oli siis meeskond komplekteeritud. Nüüd, kui Orjaku pakkumine tehti, siis hakkas mõte tööle, et neid tublisid ja toredaid inimesi, kellele siis ei olnud tööd pakkuda, saab rakendada Orjakus,” rääkis Abner.
Praegu otsitakse veel teenindajaid, aga köögipool – mis on alati hästi suur mure – on olemas. Pluss on ka see, et töötajaid saab vahetada Orjaku sadama pubi ja Kärdla sadama Korgi vahel.
Lahtioleku aegu veel paigas pole, aga tahetakse olla avatud pikemalt, kui oli Orjaku pubi varasematel aastatel.
Sai samuti aastase lepingu
Maikuus paistis, et Orjaku sadama pubi sel suvel ei avatagi. Kümme aastat pubi pidanud OÜ Meretamme ei pidanud sadama uue omaniku, SA Hiiumaa Sadamad pakutud rendilepingu tingimusi sobivaks ja loobus. Ettevõtjat Aivar Käärameest häiris, et lepingut pakuti vaid aastaks.
Kriggulson ütles, et ka uuele operaatorile pakuti lepinguperioodiks vaid üks hooaeg. “Vanas lepingus, mis Kääramehel oli Käina vallaga, oli kirjas, millal pubi peab lahti olema, aga uues lepingus sihtasutusega me talle niimoodi piiranguid ei seadnud,” selgitas Kriggulson. “Nüüd, kui nii viimasel hetkel õnnestus leida partner, me ei hakanud samuti rangeid lahtiolekutingimusi seadma.”
Kriggulson nentis, et ka rendi­hinna puhul pidi siht­asutus omalt poolt järeleandmisi tegema, võrreldes esialgsete ootustega. “See oli juhatuse ülesanne, leida sinna kiiresti rentnik, et hooajal oleks toitlustus sadamas – tegu oli hädaolukorraga, et üldse leida sinna operaator, kes oli nõus sinna minema ja käed külge panema,” põhjendas ta.
Nimelt teatas operaatorikonkursil osalenud OÜ Meretamme, et loobub operaator­lepingust vahetult enne hooaja algust, maikuus.
Sven Kriggulson ütles, et sügisel plaanib sihtasutus kuulutada välja konkursi Orjaku pubi operaatoriga pikema rendilepingu sõlmimiseks. “Siis on aega asjaga tegeleda ja pakkujad jõuavad end vastavalt organiseerida, et pakkumused esitada.”

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411