Teisipäev, juuni 16, 2020
 

Muhu Väina regatt tuleb ka sel aastal

Harda Roosna | Hiiu Leht
Muhu Väina regatt jõuab ka sel aastal Kärdla sadamasse. Kui purjetajad Pärnu-Kärdla etapi järel liiga väsinud pole, võetakse mõõtu Hiiumaa ranniku­vetes.
Muhu Väina regatt on Eesti avamerepurjetamise hooaja suurim võistlus, mis sel aastal toimub juba 63. korda.
Kui purjetamishooaja alguses polnud jahtklubi Dago kommodoor Meren Tamm veel kindel, kas võistlus sel aastal ka Hiiumaale jõuab, siis nüüdseks on teada, et regati üheks sadamaks on Kärdla.
Regati meediajuht Sigrid Kahar ütles reedel Hiiu Lehele, et traditsiooniliselt saavad meeskonnad end nädala jooksul proovile panna nii pikkadel öist purjetamist eeldavatel etappidel kui ka lühirajal.
Sel aastal starditakse Kärdla poole Pärnust ning selle päeva distantsi pikkus on 90–100 meremiili. Võistlejate jaoks tähendab Pärnu-Kärdla etapp tervet päeva purjetamist.
“Millal Kärdlasse jõutakse, sõltub väga suuresti ilmastiku­oludest – kui tuule­kraanid kinni keeratakse, siis võib võistlus venida isegi kolmapäeva hommikusse ning Kärdla sadamas kohtab sel päeval juba väga väsinud purjetajaid.”
Enam kui sajast jahist koosnev regatt jõuab Kärdla sadamasse teisipäeva, 14. juuli hilisõhtul või vastu  kolmapäeva hommikut. Seetõttu seisabki regati ajakavas, et 15. juulil sõidetakse kas Kärdla etappi või puhatakse.
Regati peavõistlusjuht Jüri Sõber teeb otsuse n-ö viimasel minutil. “Kui on selge, mis kell viimane jaht on Kärdlasse saabumas, siis saab teha ka otsuse, kas kolmapäev jääb võistlejatele puhkamiseks või tehakse Hiiumaa ranniku­vetes tuline mõõdu­võtt,” ütles meedia­juht.
Juba neljapäeva hommikul on võistlejaid ootamas stardiliin ja taas pikem purjetamine Kärdlast Tallinnasse.
A le Coq 63. Muhu Väina regatt 2020 võitjatele riputatakse medalid kaela Tallinnas Kalevi jahtklubis laupäeval, 18. juulil.
Eelmisel aastal tegi Muhu Väina regatil kaasa kolm Hiiumaa alust. Kaks jaht­klubi Dago suurt avamerejahti, Olympic ja Postimees ST ning Hiiu purjelaevaseltsi ja JK Dago ühise lipu all purjetav Meeri.
Esimest korda võistluse ajaloos jagasid suurimate avamerejahtide poodiumikohti jahtklubi Dago alused – kuldmedalid Olympicu ja hõbedased Postimees meeskonnale. Mõlemad alused on stardis ka sel aastal.
Pühapäeva õhtuks oli Muhu Väina regatile registreerunud 99 alust, millest seitse purjetavad JK Dago lipu all: Olympic, Posti­mees Sailing Team, Celia, Roxanna, Dolly, Merilane ja Bacchus.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411