Teisipäev, juuni 30, 2020
 

Luguse küla täitus võrkpalliga

Tiina Koit
Kaheksas Luguse võrkpalli jaaniturniir tõi osalejaterekordi – muruväljakutel lõi palli üle võrgu üheksa võistkonda.
Üks korraldajatest, Kersti Põtter hindas, et rekordiline osalejate arv üllatas: “Pigem pelgasime, et peale koroonat ei tule väga kedagi, aga tekkis hoopis vastupidine efekt.”Tavapäraselt on turniiriinfot edastatud Hiiu Lehe ja Facebooki kaudu, seekord tehti seda isegi tagasi­hoidlikumalt, kuna masside kogunemisi veel ei soosita.
Korraldajad aga soovivad, et turniir ei oleks ainult sport. “Tähtsaim on inimestele lõbus ja tore päev organiseerida, mida koos sõpradega veeta saaks,” selgitas Põtter.
Tundub, et see on õnnestunud. Juhtub, et võrkpallihuvilised võtavad ühendust ja soovivad osalema tulla ka siis, kui võistkonda ei ole. Korraldajad üritavad neile siis lahenduse leida.
Seitsmenda koha teeninud tiim Nasva Kadakad sai nii-öelda kokku alles vahetult palliplatsil ja tiimi liige Tiina Koit osales turniiril kolmandat korda. “Mulle meeldib see mõnus kodune õhkkond, millega osalejaid vastu võetakse – lähed kohale ja tunned, et oled oodatud,” selgitas kehalise kasvatuse õpetajana töötav Koit, mis teda Luguse jaaniturniirile toob.
Hea tunde tekitavad mitmed pisiasjad, alates või­leibadest ja kringlist, mis mängijate kosutuseks mõeldud, ja lõpetades mõnusa huumoriga, mis mänge saadab.
Koit rääkis, et on iga kord võistkonnakaaslastega tuttavaks saanud vahetult enne platsile minekut. Paari geimi järel aga hakkavad rollid paika loksuma ja saadki juba aru, kuidas platsil asetuda, et mäng kõige paremini sujuks.
Tema võistkonnakaaslane Raivo Mölder kiitis, et korraldajad on edukalt suutnud järgida loosungit “Tähtis pole võit, vaid osavõtt” ning lisaks soojale vastuvõtule, tähelepanule ja toredale päevale jagatakse võistluspäeva lõpetuseks ka auhindu.
“Võitjatele on küll eri­auhinnad, aga kõik osalejad lahkuvad ämber nänni täis,” imestas Mölder ja tunnustas, et ära märgiti ka fänn, kes kõigil turniiridel kaasa löönud.
“Vestlesin ühe poodiumile jõudnud mängijaga, kes ütles, et osaleb turniiridel üle Eesti, ent Luguse oma kunagi vahele ei jäta,” kinnitas Mölder, et sel turniiril on juba kvaliteedimärk küljes.
“Kui on parasjagu toetajaid ja nad kõik toetavad nii nagu neil parasjagu võimalik, kasvõi natukesega, siis saab ju täitsa toreda auhinnalaua,” vastas Põtter osalejate kiitusele auhindade kohta.
Ta selgitas, et sponsoritega alustatakse suhtlemist juba aasta alguses ning aastatega on turniiri ettevalmistuse osas asjad paika loksunud.
“Jõudu turniiri korraldada annab loomulikult aus ja otsene tagasiside mängijatelt,” ütles Põtter. “Kui negatiivset tagasisidet kipub positiivsest rohkem tulema ja midagi ei oska enam muuta, ju siis tuleb lõpetada.”
Põtter ütles, et õnneks on tal ka tugev taustatiim ning edastas neile tänusõnad – aitäh Veikko, Kirsti, Lotte, Kaarel, Ingel, Kaia, Ülle ja Jana!
Turniiri ladusaimat mängu näitasid Lotto-Triinud ehk Jaana Üksik, Mari Vahtra, Gerli Enula, Martin Lauri, Erkki Kallas, Markus Pink ja Marek Sahtel, kes muude auhindade kõrval said preemiaks traditsioonilise suure “kodukootud” tordi.
Teise koha teenis Päeva­praad, kuhu kuulusid Anett Karjamaa, Maret Pukspuu, Jaan Rebel, Cris Karlis Lepp, Mario Vool ja Robin Valting.
Kolmas oli Linlased koosseisus Annemar Neiland, Tiina Koolmeister, Hannes Teidla, Mihkel Põldema, Martin Rimmel ning Kaarel Põldema.

HIIU LEHT

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411