Reede, juuni 19, 2020
 

Lennuhuvi langes nelja aasta tagusele tasemele

Saartelennuliinid
Mai algul taasavatud lennureisid Kuressaarde ja Kärdlasse näitasid esimesel kuul kesist täituvust, teatas liine teenindav Transaviabaltika.
Ettevõtte esindaja Rene Must märkis, et eriolukorrast tingitud piirangute mõjul on Eesti suursaarte lendude täituvus langenud isegi alla 2016. aasta taset, mil praegune reiside teenindaja alles alustas.
Must selgitas, et peale koroonakriisi kasutavad Kärdlasse ja Kuressaarde lendamise võimalust valdavalt saarte püsielanikud, nädalavahetustel lisanduvad suvekodude omanikud ja suvitajad, aga turiste pole. “Võime öelda, et eelkõige saarlastele ja hiidlastele mõeldud riigipoolne dotatsioon võimalikult kiire transpordiühenduse kättesaadavuse tagamiseks täidab oma eesmärki,” ütles Must. Samas tõdes ta, et ilma turistideta vaid püsielanike ja kinnisvaraomanike vajadusi rahuldades on lendude täituvus olulisel määral väiksem.
Lendude täituvus 19 reisijakohaga lennukis oli käesoleva aasta mais Kuressaare liinil 38 protsenti ja Kärdla liinil 31 protsenti.
Varasemate aastate suvekuudel on lennuki täituvus­numbrid Kuressaare liinil ulatunud isegi 90 protsendini, Kärdla liinil 60 protsendini.
Leedu päritolu Transaviabaltika, mis teenindab 2016. aasta maikuust liinilende Kuressaarde ja Kärdlasse, projekti­nimetus on Saartelennuliinid.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411