Teisipäev, juuni 9, 2020
 

Kõrgessaare tankla valmimine venib

erakogu
Pikisilmi oodatud Kõrgessaare tanklat, mis pidi valmima juba jaanipäevaks, tuleb siiski veel oodata, sest asja­ajamine on toppama jäänud.
ASi Jetoil nõukogu liige Sander Kopli ütles Hiiu Lehele, et ehitustööd võtavad aega kaks kuud ja seega võiks Kõrgessaare tankla valmis saada suve lõpuks.
Kõrgessaare osavalla vanem Üllar Laid oli aasta alguses optimistlik ja arvas, et juba jaanipäevaks on kauaoodatud tankla valmis. OÜga Mellson Grupp allkirjastas osavallavanem Kõrgessaare väiketankla projekteerimis­lepingu aasta esimesel tööpäeval. Töö maksumus oli 8000 eurot ja tähtaeg veebruari lõpp.
Praegu, juuni algul, on ehitusprojekt alles ehitusloa väljastamise staadiumis. “Olid mõned vead, mille projekteerija on ära parandanud ja projekt läheb täna uuesti ehitusregistrisse läbivaatamisele,” rääkis osavalla­vanem kolmapäeval.
2019. aastal ütles osavallavanem Hiiu Lehele, et huvi tankla rajamise vastu on üles näidanud nii AS Jetoil kui AS Alexela. Nüüd rääkis Üllar Laid, et Alexela huvi vaibus ja projekteerimise etapis loodetud koostööd ei tekkinud. Aeg aga venis ja seejärel tehti pakkumine järgmisele operaatorile, ASile Jetoil, kes tegi koostööd ka projekti koostamisel. “Uus lahendus sai palju parem,” kinnitas osavallavanem.
Kõrgessaare tanklas hakatakse müüma bensiini 95 ja 98 ning diislikütust ja
luuakse valmidus avada elektriautodele laadimisjaam. Algselt pidi tanklas ainsana Hiiumaal müügile tulema ka LPG autogaas, kuid koostöös leiti, et ots­tarbekam oleks gaasitankla rajada Kärdlasse, kus autosid liigub rohkem.
AS Jetoil planeeriski gaasi­tankla rajada oma Kärdla automaattankla juurde. Sel kevadel viis ettevõte läbi uuringu, milline on autogaasi nõudlus Hiiumaal. Selgus, et kohapealne nõudlus on umbes kümme korda väiksem, kui gaasitankla tasuvuseks vajalik müügimaht.
“Seetõttu panime gaasitankla projekti hetkel ootele,” selgitas Kopli.
Osavallavanem Üllar Laid ütles, et Kõrgessaare tankla projektis on siiski ka autogaasi valmidus ja vajaduse tekkimisel saab selle ka Kõrges­saares välja ehitada.
Tankla rajatakse Kõrgessaare alevikus, Tööstuse tee 10 asuva Hiiumaa tarbijate ühistu kaupluse kõrval olevale ja ühistule kuuluvale kinnistule. Mullu oktoobris omandas ühistu kaupluse kinnistust eraldatud 8443 ruutmeetrise maatüki avalikul oksjonil 8443 euro eest. Ühistu on valmis kinnistule seadma tankla rajamiseks hoonestusõiguse ja Hiiumaa vald abistama ettevõtjat kommunikatsioonide rajamisel.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411