Teisipäev, juuni 9, 2020
 

Kõpu koolimajas peeti viimane lõpupidu

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Reedel peeti Kõpu koolimajas viimane lõpuaktus ja sügisest jätkavad kümme haridusliku eri­vajadusega õpilast oma haridusteed teistes Hiiumaa koolides.
Kui lõpuaktused on tavaliselt rõõmsad ning nii õpilased kui õpetajad ootavad suve­puhkust ja sügisesi uusi algusi, siis oli meeleolu Kõpu koolimajas nukravõitu. Tunda oli, et nii õpilastel kui ka õpetajatel on kurb koolist lahkuda.
Liia Toom, kes Kõpu koolis töötas kokku 27 aastat (1987–2014), väljendas oma kurbust õppetöö lõppemise üle Kõpus ja tänas Kõpu kogukonda, kes kooliperet alati toetas.
Hiiu Lehele ütles ta, et on kurb, et ei täitunud unistus ja Kõpu koolikompleksist ei saanud kohta kõigi Hiiumaa laste jaoks, kus koolivaheaja- ja suvelaagreid korraldada. Teisalt väljendas ta rõõmu, et koolihooned ei jää tühjaks ja antakse üle sotsiaal­süsteemile.
Iga lõpp on millegi uue algus – ka selline mõte käis läbi kõnedest, mis viimasel Kõpu koolimajas aset leidnud lõpuaktusel peeti. Kärdla põhikooli direktor Margit Kagadze ütles, et kodust teevad kodu inimesed ja koolist teevad samuti kooli nii suured kui väikesed inimesed. “Mulle tundub hinges, et Hiiumaa haridusraamat ei pane kaasi kinni, koolilaste lausetele ei tule punkt, vaid tuleb koma – see tähendab, et kuigi haridusteenus ei jätku siin majade vahel, siis see jätkub,” ütles ta lõpuaktusel kõneldes.
Kärdla põhikooli HEVõppe koordinaator Tiiu Malk, kes ise oli juures, kui Kõpu 8klassiline kool 1971. aastal eriinternaatkooliks muudeti, ütles, et uut ei tasu kunagi karta, sest see võib tuua hoopis midagi erilisemat.
Päevakangelane tänas kooli
Kindlasti ootab uus algus ees reedest päevakangelast – Kärdla põhikooli Kõpu õppe­koha viimast lõpetajat. Ivi-Ingelyne Vau ütles vahetult peale lõpuaktust, et tal on väga hea tunne. Oma kooli­aastatest jäävad talle enim meelde sõbrad ja õpetajad ning kindlasti soovib ta edasi õppima minna. Mida, seda ta veel täpselt ei teadnud.
Kui lõpuaktus ja kõned peetud, tegid õpilased, õpetajad, koolipere ja lapse­vanemad Kõpu koolihoone ees mälestuseks pilte. Õnnitleti ning jagati lilli ja kingitusi.
Enne lahkumist olid kõik külalised oodatud kooli pisikesse hubasesse sööklasse, kus oli kaetud uhke pidulaud.
Uljamad koolipoisid nautisid veel maakooli hüvesid ja ronisid puu otsas. Seni Kõpu avaras koolikompleksis elanud õpilased majutatakse Kärdlas Sadama tn 11, bussijaama kõrval asuvasse põhikooli õpilaskodu ruumidesse.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411