Teisipäev, juuni 9, 2020
 

Koolid ja lasteaiad saavad tehnoloogiaõppeks ligi 300 000 eurot

ProgeTiigri programm
Tänavu saavad koolid ja lasteaiad tehnoloogiaõppeks vajalike seadmete ostmiseks toetust üle 290 000 euro ning 3D modelleerimise ja robootika­seadmed, droonid jt uued õppevahendid jõuavad igasse Eesti nurka.
Programmijuht Kristi Salum ütles, et ProgeTiigri programmi selle aasta taotlus­vooru esitati suur hulk väga häid taotlusi: “Järjest enam on näha, et IToskuste arendamisele lähenetakse süsteemselt ning planeeritavad tegevused on enamasti väga läbimõeldult õppekava teiste tegevustega lõimitud ja seda läbi kogu õppeaasta.”
Ühtekokku laekus 355 taotlust, toetust saab 61 kooli ning 110 lasteaeda kogusummas 292 000 eurot ning positiivse vastuse saanud õppeasutusi on igas maakonnas.
Hiiumaalt said toetuse Emmaste põhikool, Käina Kool, Kärdla lasteaed, Kõrges­saare lasteaed Vigri ja Palade lasteaed.
Taotluste põhjal hinnates on õppeasutustel suur huvi erinevate uute robootika­vahendite järele, mis võimaldavad programmeerimise algtõdesid omandada. Jätkuvalt on populaarsed ka 3D printerid ja CNC pingid.
Eelmise aasta taotlus­voorus osalenud koolid-laste­aiad lõid suure hulga erinevatele vahenditele mõeldud tunnikavasid ja projektiplaane, mis on nüüd kõigile kasutamiseks kättesaadavad ProgeTiigri kogumikus. Selleks, et saadud seadmed koheselt ikka hoogsalt kasutust leiaksid, toimub sügisel õpilastele mõeldud “ProgeTiigri tulevikutegijad 2020”, mille raames lahendatakse ülesandeid ja korraldatakse õpitubasid. Möödunud aastal osales sellel ligi 15 000 õpilast. Esmakordsetele taotlejatele on abiks septembris algav ja seadmete rakendamisel tuge pakkuv koolitus.
Seadmete kasutuselevõtu toetamiseks töötatakse haridus- ja teadusministeeriumi ning Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi toel välja digitaalseid õppematerjale. Samuti korraldab Hariduse Infotehnoloogia SA koolitusi, et toetada õpetajaid seadmete kasutamisel.
ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvoorus said kõik alus- ja üldharidusasutused taotleda toetust robootika ja elektroonika-mehhaanika komplektide, 3Dprinterite ning programmeeritavate droonide jms ostmiseks.
Taotlusi laekus 167 koolist ja 188 lasteaiast, kogusummas üle 840 500 euro. Taotlusi hinnati toetuse kasutuseesmärgi, ulatuse ja tegevuskava alusel. Otsuse tegemisel võeti arvesse ka õpetajate kogemust, planeeritavat koostööd ja ristkasutust teiste haridusasutustega seadmete kasutamisel. Seadmete taotlusvooru rahastab haridus- ja teadusministeerium ning koordineerib Hariduse Infotehnoloogia sihtasutus.
HITSA ProgeTiigri programmi eesmärk on tõsta õppijate tehnoloogilist kirja­oskust ja digipädevusi. Programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411