Teisipäev, juuni 16, 2020
 

Kärdlas alustati soojustorustiku ehitusega

Kaugkütteettevõte Utilitas vahetab Kärdlas välja vananenud kaugküttevõrgu magistraal­torustiku. Lisaks liidetakse kaug­küttega Hiiumaa haigla ja uus spordi­hoone.
Ehitustöid tehakse Pae tänava ja Põllu tänava piir­konnas. Tööd Põllu tänav 27, tulevase spordikeskuse asukohas algasid eile, Pae tänavale jõuab tööjärg 6. juulil.
Kaevetöödega võivad kaasneda ajutised liiklus- ja parkimis­piirangud. AS Utilitas Eesti kontaktisik Erik Põlluveer ütles Hiiu Lehele, et Põllu tänaval tekkib lühiajaline liiklustakistus siis, kui torustikku tänava alt läbi viiakse, Pae tänava objektil võib liikluspiiranguid olla pikemalt.
Saadetud pressiteates lubab ettevõte ehitustöödega seotud soojuskatkestustest varakult teada anda korteriühistute esindajatele, samas vabandatakse ajutiste ebamugavuste pärast ja tänatakse mõistva suhtumise eest.
Täpsemat infot tööde mõjualas paiknevate kinnistute haldajatele annab Utilitase tellitud ehitaja AS Magma.
Tööd lõpetatakse septembri keskpaigaks. Ehituse järel taastatakse tänavate endine olukord, sealhulgas pinnakatted ja haljastus.
Kokku rekonstrueeritakse ja ehitatakse ligi 480 meetrit torustikku. Projekti käigus asendatakse olemasolev soojus­torustik läbilaskevõime suurendamiseks uue, suurema läbimõõduga torustiku vastu. Uued torud on eelisoleeritud ja ettevõtte kinnitusel aitavad ennetada võimalikke võrguavariisid ning kütte ja sooja vee edastamise häireid. Tänu uuendustele tõuseb ka kaugküttevõrgu töökindlus ja vähenevad soojuskaod.
Projekti kogumaksumus on 249 900 eurot, sellest 153 700 eurot investeerib Utilitas ja 96 200 euroga toetab  Keskkonnainvesteeringute keskus.
Kaugkütteteenust kasutab Kärdlas 51 hoonet. Utilitase kaugküttevõrk Kärdlas on 5,8 kilomeetri pikkune ning  rekonstrueerimistöödega pikeneb see 166 meetri võrra.
Utilitas toodab Kärdlas soojust taastuvkütusest, kohalikust hakkepuidust, mis hoiab klientide energiatarbimise ökoloogilise jalajälje madalamana.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411