Teisipäev, juuni 30, 2020
 

Jaaniturniiril pallisid mängunäljased tipud


Kaspar Valk
28. korda toimunud Kõrgessaare Jaaniturniir tõi kohale kuus korvpallimeeskonda. Silma torkas tipptasemel mängivate pallurite arv.
Kuus tiimi jagati kahte kolme­liikmelisse alagruppi, mängiti viis viie vastu. Järgnenud kohamängude kaudu jõudsid finaali alagruppide võitjad YES Experience ja Osavõtjad.Otsustava kohtumise kallutas tulemusega 27:20 enda kasuks aastaid turniiril kaasa löönud Osavõtjad. Kuldmedali teenisid Robert Lille­õis, Tiit Talumaa, Kristjan
Voolaid, Kaspar Rätsep, Ran Andre Pehka, Ron Arnar Pehka, Kevin Loodla, Martin Paasoja ja Kaarel Traumann. Treeneri rollis tegutses Rauno Pehka.
Korvpalli esiliigas Viimsi KKd esindav Robert Lilleõis rääkis, et jaaniturniiril on eesmärgiks heade sõpradega tiim välja panna.
“Sel aastal õnnestus komplekteerimine eriti hästi, ilmselt oli oma osa ka viirusel, mis kogu spordimaailma seisma pani,” viitas kahemeetrine Lilleõis meeste mängunäljale. Ja oletas, et mitmed mängumehed poleks ilmselt osaleda saanud, kui hooaeg alles juuni keskel lõppenud oleks.
Pehkadel on Tahkunas suve­kodu ning mõne aasta eest kutsuti vennad Jaaniturniirile. Kuna see võistlus neile meeldis, osaleti sel korral, tänu tekkinud võimalusele, uuesti.
“Isa Rauno, kes meile mõne kombinatsiooni välja mõtles, võeti ka kampa,” selgitas Lilleõis ning viskas õhku kutse, et järsku järgmisel aastal osalevad korvpalliperekond Sokud ka.
Teisele kohale tulnud tiimi kuulusid Kregor Hermet, Patrik Peemot, Sverre Aav, Timo Timmi ja Patrik Saal. Sealjuures sai Tartu Ülikooli korvpalliklubi mängijatel põhinev sats turniirist teada alles praamil.
Pronksimängus võitis KK Askus 38:21 tiimi Siga 1092 ning medali said kaela Risto Merimaa, Heikki Pukk,Kristjan Kuuse, Andres
Kuuse, Priidu Koppel ja Jürgen Puuri.
Turniiri korraldajad Mati Kiiver ja Artur Valk meenutasid, et meistriliiga mängu­mehi oli Kõrgessaares ka 90ndate lõpus. Ka Martin Paasoja ja Kristjan Voolaid on mõned korrad osalenud.
Võitjatiimi kuuluv Lilleõis hindas korralduse ladusaks. “Vilistavad kaks tasemel kohtunikku, väljak on heas korras ning vihma korral on võimalus mängud sees pidada,” tõi ta välja põhjused, miks mängijad võidupühal meelsasti sportima tulevad.
“Jaaniaeg ei pea olema ju ainult pidutsemiseks,” arvas Valk. “Minu arvates sobivad Jaanijooks ja Jaaniturniir sellesse perioodi suurepäraselt. Siis on saarel ka palju külalisi ja konkurents tihedam.”
Sealsamas viidi läbi ka kolmepunktivisete võistlus. Minuti jooksul suutis kõige rohkem palle rõngasse saata Ron Arnar Pehka.

HERGO TASUJA

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411