Reede, mai 8, 2020
 

Virtuaaljooks tõi rekordarvu osalejaid

erakogu
erakogu
Tänavu virtuaalselt toimunud Kärdla linnajooksul oli rekordiliselt palju osalejaid, isegi Austraaliast.
Reedel tähistati Kärdla linna 82. sünnipäeva ja toimus ka traditsiooniline linnajooks. Sel aastal tuli eriolukorra tõttu jooksu korraldamisele läheneda loominguliselt – nii saidki kõik jooksust osa võtta virtuaalselt.
Võistlusel osalemiseks tuli igal võistlejal läbida joostes või kõndides 5 kilomeetri pikkune distants. Tulemuse arvestamiseks tuli läbitud distants fikseerida GPSjäljena. Korraldajad palusid võimalusel saata ka keskmise pulsi näidu rajal ning kogu distants tuli läbida ühe korraga.
Virtuaaljooks tõi kokku rekordilised 222 osalejat üle Hiiumaa, mujalt Eestist ja isegi Austraaliast. Naiste ja meeste arvestuses osales vastavalt 28 ja 29 jooksjat, neidude ja noormeeste arvestuses 29 ja 32 jooksjat, 14 nais- ja 11 meesveterani. Lisaks 143 jooksjale osales veel 79 kõndijat ja muul moel osalejat.
Näiteks eelmise aasta linna­jooksul oli poole vähem jooksjaid, vaid 109.
Kärdla kultuurikeskuse juhataja Pilleriin Kannel ütles, et korraldajatena jäid nad virtuaaljooksuga lõppkokkuvõttes rahule, sest osalejaid oli palju: “See tähendab, et inimesed liikusid ja mitte ainult Kärdlas ja Hiiumaal.”
Kannel ütles, et tagantjärgi tarkusena teavad nad nüüd, et edaspidi tasub teha osalejate eelregistreerimine. See oleks tulemuste kokku­võtmist oluliselt lihtsustanud ja ühtlasi oleks saanud vältida mõningaid vigu, et tulemused kiiremini välja tuua.
Ta kiitis Hiiumaa Jooksu­grupi liikmeid, kellest oli jooksu korraldajatel suur abi: “Nendega alustasime koostööd juba enne eriolukorda ja nad aitasid koostada võistlusjuhendi, planeerida tegevusi ja auhindu.”
Jooksugrupp koostas ka uue n-ö päris jooksu raja, mis nüüd jääb ootama järgmist aastat.
Kannel lisas, et kindlasti võetakse sellest aastast kaasa teadmine, et lisaks linna­jooksule olid väga populaarsed ka linna sünnipäeva jalutuskäigud.
“Plaanime inimesi ka järgmisel aastal üles kutsuda Kärdla päeval jalutama, et need, kes ei jookse, saaksid samuti päeva sportlikult ja vabas õhus tähistada,” tegi ta juba järgmise jooksu plaane.

Kärdla linnajooksu võitjad
Virtuaaljooksu võitis pikamaajooksja Mihkel Tamme­veski (19), kes läbis 5 kilomeetri pikkuse linnajooksu 16 minuti ja 44 sekundiga. Teiseks tuli orienteeruja Künnapas (19) ajaga 18.26 ja kolmandaks jooksja Madis Annus (40) ajaga 19.07 – kõik kolm on Hiiumaa jooksugrupi liikmed.
Meesveteranidest saavutas esikoha Lauri Tanner täpselt 20 minutiga, Martti Pukk kaotas talle vaid 40 sekundiga, kolmas oli Toomast Mast ajaga 22.21.
Kuni 16aastastest noormeestest oli kiireim Oskar Orupõld 20 minuti ja 36 sekundiga, järgnes Sander Brõsov ajaga 22.38, kolmanda koha sai Oliver Piil ajaga 22.38.
Naistest oli kiireim Anni Kingsepp ajaga 22.38, teine Riina Palmiste ajaga 24.28 ja kolmas Liis Remmelg ajaga 25.17.
Kiireim naisveteran oli Lya Uibo ajaga 26.55, teine Edith Tatar ajaga 27.19 ja kolmas Ülle Paasoja ajaga 27.54.
Kuni 16aastaste neidude arvestuses oli kiireim Lisett Alt ajaga 19.44, järgnes Herta Kesküla ajaga 23.34 ja kolmas oli Heidy Mari Ainjärv ajaga 24.47.

Allikas: Kärdla kultuurikeskus

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411