Teisipäev, mai 5, 2020
 

Tänu õigel ajal

Reedel, Kärdla linna sünnipäeval raputas meid kõiki ootamatu uudis Kõrgessaare vallavanema Jaanus Valgu lahkumisest. Jaanus jäi nooreks, lahkus 54aastasena.
Ta sai 34aastaseks kui 2000. aastal, täpselt oma sünnipäeval, 17. aprillil Kõrgessaare vallavanema ametisse asus.
Olgugi, et Jaanus oli kohalikust Hiiumaa poliitikast taandunud ja vallast saanud osavald, jääb ta paljude jaoks ikka Kõrgessaare vallavanemaks. Lugupidamise märgiks.
Kahtlemata hoomas Jaanus palju enamat, kui ühelt kohalikult vallavanemalt oodatakse. Nii mitmegi ülesaarelise teema puhul oli ta visionäär, kes suutis näha suuremat pilti. Hiiumaad kui tervikut.
Samas seisis ta alati oma valla inimeste eest, elagu nad siis Kõpu poolsaarel, Kõrges­saare kandis või kogu Hiiu saarel.
Oma kogukonna hea käekäik oli talle kõige olulisem – tähtsam kui poliitmängud või isiklik poliitikukarjäär. Ta teadis, et poliitmängud pole Hiiumaale iialgi midagi head toonud.
Pikk, natuke sassis soenguga, rahulik, sõbralik ja kannatlik, iseloomuliku muigega ja rõõmsa naeratusega… ei kunagi vihane. Paljud tahaks teda ilmselt veel tänada, aga…
Hea, et Kõrgessaare vallavolikogu esimees Aili Küttim jõudis valla 20. aastapäeval oma tänusõnad öelda tollele noorele mehele, kes tuli ülemuse turvalise selja tagant välja ja võttis vastutuse.

5. mai 2020

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411