Reede, mai 22, 2020
 

Orjaku sadamas asus tööle uus sadamakapten

Sel suvel, kuni augusti lõpuni töötab Orjaku sadama­kaptenina Romet Keskla, kel ühe esimese tööülesandena tuli teisipäeva õhtul vastu võtta Saaremaalt saabunud vabariigi president Kersti Kaljulaid.
Keskla sõnul kandideeris ta sadamakapteni kohale see­pärast, et keerulistel aegadel tundus tulevik väikeettevõtjana veidi segane ja ta tahab edasisi plaane paika sättida huvitava töö kõrvalt.
“Keskla on pikaaegne jahtklubi Dago ja Hiiu Purjelaeva­seltsi liige ning merega seotud juba varasest noorusest, alustades purjetamistrennidega ning jõudes võistlema juunioride tasemel,” tutvustas SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Sven Kriggulson uut töötajat. Väikelaevajuhi tunnistus on Kesklal aastast 2017.
SA Hiiumaa Sadamad viis konkursi sadamakapteni leidmiseks läbi maikuus. Kriggulsson ütles, et huvi konkursi vastu oli ootamatult suur – kokku laekus kümme elulookirjeldust, lisaks paarkümmend huvilist, kes kandideerimisavaldust siiski ei esitanud.
Lisaks on Orjaku sadamas sel hooajal praktikal Hiiumaa ametikooli väikesadama eriala õpilane Elis Teppart.
Sadamakapteni ülesandeks on ohutu laevaliikluse ja sildumise korraldamine Orjaku sadamas ning vajadusel aluste abistamine sadamasse saabumisel ja sealt lahkumisel. Sadamakapten võtab vastu sadamatasud ja täidab sadama logiraamatu, samuti hoiab korras ruumid. Ülesannete hulka kuulub ka koostöö teiste sadamas tegutsevate osapooltega ning Hiiumaa teenuste ja vaatamisväärsuste tutvustamine sadama külalistele.
Orjaku sadama kontor ja klienditeenindus on maikuus avatud kella 9–12ni ja alates juunikuust kella 8–11ni ja 16–19ni.
KATI KUKK

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411