Reede, mai 22, 2020
 

Miks me seda tegime?

Esmaspäeval lõppenud eriolukord sundis meid kõiki enam kui kahe kuu jooksul leidma töötamiseks uusi lahendusi ja võimalusi, ka motivatsiooni.
Eriti nutikaid lahendusi pidid nuputama meie sotsiaalkeskuse tegevusjuhendajad. Tegevustoas nende kliendid enam ju käia ei tohtinud. Samas tekitas eriolukord nende erilistes klientides palju hirmu ja segadust ning kui ühel hetkel kadus ka nende igapäevane, harjumuspärane ja turvaline päevarežiim, tuli leida lahendusi, et nende vaimse tervise langus väga hull poleks.
Hoolekandeteenuste juht Tiia Laanejõe suutis ennast ja oma hirmegi ületades korraldada tegevusjuhendajate töö ümber nii, et suurem osa sotsiaalteenustest säilis ka eriolukorras.
Hiiumaad väisanud politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher rääkis, kuidas nende organisatsioon pidi nende endi jaoks lahti mõtestama, mis on politsei roll eriolukorras. Inimelude päästmine oli eesmärk, mille nad tol hetkel, eriolukorra esimestel tundidel enda jaoks sõnastasid. Ja kui siis tuli 500 politseiametnikku reservi jätta, tuli peadirektorile üllatusena, et nad ei soovinudki koju jääda, vaid teha oma tööd ja päästa inimesi.
Loodame, et oleme kriisist õppinud ja kõige hullemad – hirm ja teadmatus – on nüüd möödas. See annab julgust optimismiks ehk nagu ütles president Kersti Kaljulaid kolmapäevasel Hiiumaa visiidil: pilt pole nii kurb kui prognoositi!
22. mai 2020

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411