Teisipäev, mai 5, 2020
 

Lihtkirja asemel kiri või ekspresskiri

Üle nelja aasta muutumatult püsinud universaalse posti­teenuse hinnad tõusevad alates 31. maist, hinnatõus ei puuduta vabaturuteenuseid nagu pakiautomaadi teenus, kuller- ja ärikirjateenus.
Eesti Posti hinnatõusu järel tekib siseriikliku lihtkirja saatmisel kaks erineva kandekiirusega teenust. Edaspidi saab valida kahe võimaluse vahel – kas kiirem ja kõrgema hinnaga ekspresskiri, mis jõuab saajani üleandmisele järgnevaks päevaks või soodsam valik, kus kiri edastatakse kolmandaks tööpäevaks. Kirja hind on 90 senti ja ekspresskirja hind 1,50 eurot. Ekspresskirja saatmiseks on vajalik kasutada spetsiaalset oranži ümbrikku, millele on juba trükitud postmark. Praegu saab kirja saata lihtkirjana, mis edastatakse üleandmisele järgnevaks tööpäevaks ning teenuse hinnaks on 0,65 eurot.
Välisriikidesse kirja saatmisel kehtib kõikidesse maailma riikidesse saatmiseks hind 1,90 eurot.
Kallineb ka riigisiseste pakkide saatmine ning muutuvad rahvusvaheliste postipakkide kaaluvahemikud. Uued hinnakirjad leiab Omniva kodulehelt, kus on kirjas, et muudatuste tulemusel osade kaalukategooriate tasud osadesse riikidesse saatmisel ka langevad.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411