Teisipäev, mai 5, 2020
 

Kriisijuht leevendas liikumispiiranguid

Peaministri korraldusega kehtib jätkuvalt liikumispiirang Hiiumaale ja Hiiumaalt ärasõidul. Alates esmaspäevast, 4. maist saab parvlaevaga sõita järgnevatel juhtudel:

  • Hiiumaale või mandrile võivad sõita inimesed, kelle enda või kelle lähima pereliikme (abikaasa, elukaaslase, venna-õe, lapse, vanemate ja vanavanemate) elukoha andmed, lisaaadress või viibimiskoha aadress on rahvastikuregistri kande järgi Hiiumaa vald. Pere­liikmed, kes on üksi teisel pool, pääsevad pere juurde.
  • Hiiumaale lubatakse tulla inimestel, kes töötavad Hiiumaal ja soovivad tulla tööle.
  • Kui liikumine on vajalik arsti või kiirabi otsusel.
  • Osaledes lähisugulase matustel.
  • Ühissõiduki juhil ühistransporditeenuse osutamisel.
  • Transportides tooraineid ja kaupu.
  • Tervishoiuteenuste või muude hädaolukorra lahendamiseks vajalike teenuste osutajatel ning meditsiiniliste proovide transportijatel.

Autoga reisijatel on kohustus jääda parvlaeval oma sõidukisse. Vajadusel saab kasutada tualetti. Laevale saab minna ka jalgsi ning sel juhul on võimalik minna väliste treppide kaudu ülemisse reisijatesalongi – teed juhatab praami meeskond. Laevakohvikud ja -poed ei tööta.
Sadamasse sõidul tuleb tavapärasest rohkem aega varuda politseikontrolliks. Kõigil tasub valmis hoida isiku­tunnistus, et seda politseile näidata.
Reisida Hiiumaale ja Hiiumaalt välja saavad vaid need, kellel ei ole ilmseid haigusnähtusid. Kõik, kellel on kahtlus, et nad on viirusekandjad, palutakse tungivalt jääda oma praegusesse asukohta ja mõelda oma lähedaste peale, kellele võidakse viirus edasi anda.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411