Neljapäev, aprill 9, 2020
 

Puski kirikul katus peal ja lootusekiir paistmas

Agu Kohari
Droonifoto: EAÕK
Pühade eel edastas Haridusseltsi Edu juhatuse esimees Agu Kohari hea uudise, et Puski õigeusukiriku avariiohtlik katuse keskosa on taastatud.
Agu Kohari rääkis, et kiriku taastamise projekt valmib 30. juuniks ja peale projekti valmimist on võimalik taotleda vahendeid suuremahuliste tööde jätkamiseks. Nüüd, kui katus peal, saab juba kirikusse sisse minna, oli Kohari lootusrikas. “Järgmise etapina unistame kellatorni taastamisest koos kella paigaldamisega torni,” lisas ta.
“Seltsi ja kogukonna poolt, kes me oleme Puski kiriku kordategemise missiooni endas kandnud, julgen öelda: kuigi me hetkel ei näe kiriku aktiivset kasutust, võib kõik muutuda peale kordategemist,” lisas seltsi liige Lii Kohari.
“Kogukond on hingega ja tegudega kaasas olnud üle kahekümne aasta ning tänaseks oleme jõudnud esimese ja väga olulise etapi lõpule viia – katus on taastatud.”
Lii Kohari tänas kõiki, kes nõu ja jõuga aitasid: “Usume, et kaugel pole enam aeg, kus kirikukella helin lahkujaid viimsele teekonnale saadab ja ehk ka paaril korral aastas palvusele kutsub. Puski suur ja sügav kutse on olemas, osakem seda märgata ja ära tunda.”
Objekti peatöövõtja, Harri Tamsalu OÜ ERJ Teenused, tegi mullu uue katuse eeltööd: remonditi saaliosa lagunenud karniisid, paigaldati uued laetalad, sarikad ja roovitus. Talvel oli tehtud töö kaitseks ilma eest kilega kaetud. OÜ Trendmaster töömehed sättisid nüüd paika kiriku plekkkatuse.
40 000 eurot kiriku katusetöödeks panustas haridusselts Edu, mis sai selle summa vallale kuulunud ja seltsi jõu­pingutustega remonditud Luidja külamaja müügist. Praegune katusetegu maksis 30 000 eurot, seega jääb 10 000 eurot veel varuks muudeks töödeks. Kiriku taastamis­töödeks laekus 1000 eurot annetustena, panustanud on ka hoone omanik Eesti apostliku õigeusu kirik.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411