Neljapäev, aprill 9, 2020
 

Koolilõuna asemel 400 toidupakki

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Hiiumaa vald alustas esmaspäeval koolilõuna toidupakkide jagamisega – esimesel korral jagati soovijatele kokku umbes 400 toidukotti.
Toidupakk on mõeldud ühele lapsele nädala kohta ja näiteks esmaspäeval Kärdlas jagatud kott sisaldas sepikut, leiba, juustu, piima, keefiri, värsket kurki, porgandeid, banaane, mune, juustu, kohupiima ja viinereid.
“Eelistame kohalikku toitu nii palju kui võimalik. Seal­juures oleme püüdnud lähtuda tervislikest toiduainetest,” selgitas valla sotsiaalosa­konna juhataja Kairi Lõppe.
Eri nädalatel saavad toidukotis olema erinevad tooted, kokku kümmekond toiduainet. “Pigem paneme sinna pakki selliseid toiduaineid, millest laps on ise võimeline süüa valmistama ja mida lapsel endal võimalikult lihtne süüa,” lisas Lõppe.
Toidupakkide komplekteerimisel on abiks koolide personal, päevakeskuse töötajad, osavalla sotsiaaltöötajad ning toidupakkide väljastamine on korraldatud koostöös koolide ja päevakeskusega.
Lõppe ütles, et toidupakkide jagamist plaanitakse jätkata seni, kuni eriolukord kestab, eeldusel, et riik ei sea täiendavaid piiranguid inimeste liikumisele.
Toidupakkide maksumus kaetakse koolilõuna eelarvest, mida rahastab riik.
Jagamine sujus hästi
Lõppe sõnul sujus esimene toidupakkide jagamine hästi. Paki saajatele helistati eelnevalt ja juhendati neid, kuidas toidukotile järele minna. Kärdla põhikoolis sai toidukoti kätte näiteks koolimaja trepilt. Hoidmaks ohutut vahet, tohtis trepil viibida vaid ühekaupa. Kooli majandusjuhataja Anni Kingsepp ja kantseleijuht Maarika Matt, kes jagamist koordineerisid, kandsid kaitsemaski ja riietust ning viibisid turvaliselt koolis sees, jälgides olukorda klaasi tagant. Kooli­lõuna toidukotte jagati igas Hiiumaa osavallas, Kärdlas 400 kotti.

 

Sildid: , ,

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • lapseanem

  Kui Kärdlas on põhikooli ja gümnaasiumi peale kokku u 430 õpilast, siis kas tõesti ainul 7% lastest jättis toidupaki võtmata? See tundub väheusutav, et on nii palju mitte hakkamasaavaid peresid. Kuhu päriselt need toidukotid läksid?

   
   
   
 • Lapsevanemale

  Ei tasu mingit asjatut tolmu üles keerutada tühja koha pealt.

  Need pakid on kogu Hiiumaa peale kokku, mitte ainult Kärdla. Ja ega neid ei tehtud kõikidele koolis õppivatele õpilastele – vaid neile, kes ise teada andsid, et taolist pakki soovivad.

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411