Reede, aprill 17, 2020
 

Kinoühingu toetuseks annetati vähem kui ööpäevaga ligi 2000 eurot

Hiiumaa kino
MTÜ Hiiumaa Kino juhataja Arno Kuusk saatis kolmapäeva hilis­õhtul välja abi­palve aidata eriolukorra tõttu raskustesse sattunud ühingul katta kohustust panga ees.
Aasta algul soetas Hiiumaa kinoühing digitaalse rändkinotehnika komplekti, mis võimaldab kõiki uusi filme linastada ükskõik millises asukohas. Tegu on kolmanda omataolisega kogu Eestis. Rändkino tehnika soetamist toetas Leader programm, aga omaosalus tuli katta ühingul. Suures osas see õnnestus annetajate ja omavahendite arvelt, kuid tuli võtta ka laenu.
“Seadmestiku soetamiseks võetud pangalaenu, tagatise lepingutasude ja intressidega oleme tänaseks olukorras, kus seiskunud majandustegevus ei võimalda kohustusi täies mahus täita,” selgitas Kuusk.
Tema sõnul olid laenu tagasi­maksmiseks kõik lootused märtsi- ja aprillikuu headel filmidel ja suurel publiku­hulgal, mis kahjuks eriolukorra piirangutest tingituna ei saanud täituda.
70 annetajat ööpäevaga
Eile hommikuks, vähem kui ööpäev peale üleskutse välja­saatmist oli vajalik summa, ligi 2000 eurot koos. Annetuse tegi ligi 70 eraisikut, ettevõtet ja ühingut. “Nad tulid oma panusega appi, et kinoühing saaks lähiajal ootava maksekohustusega ühele poole ning projektiga seotud finantspoole edukalt lõppenuks kuulutada! See kõlab täiesti uskumatult ja ka kõige julgemates unistustes ei oleks osanud ma sellisele õnnele loota, sest on teada, et eriolukorrast tulenevalt on kõikidel keeruline aeg,” kirjutas Arno Kuusk ja tänas kõiki annetajaid südamest kinoühingu nimel.
Kuusk selgitas, et annetused koos kinoühingu oma­vahenditega katavad vajaliku summa, et rändkinotehnika soetamiseks võetud suur­laenust lahti saada. Laenuleping nägi ette kogu summa ühekordse tagastamise ning tänu kogukonna toetusele ei kandu ükski kohustus edasi järgnevatesse kuudesse.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411