Reede, märts 6, 2020
 

Tuuletorni ehitaja jättis majutusarved maksmata

Tuuletorni ehitusel alltöövõttu teinud Saaremaa firma OÜ Vanamõisa Ehitus jättis Hiiumaal majutus­ettevõtete arveid maksmata. Põhjuseks tõi ettevõtte esindaja Imre Kütt pikenenud tööaja ja peatöö­võtjalt saamata summa.
Sotsiaalmeedias hoiatas üks Hiiumaa majutusettevõtja (nimi toimetusele teada) ehitus­ettevõtte OÜ Vanamõisa Ehitus eest, mis jättis majutusarved tasumata. Tema sõnul said kaks arvet ilusti tasutud, aga kolmas, mille summa 599 eurot, jäi maksmata.
Hiiu Lehele teadaolevalt on nüüdseks majutusettevõtte ja OÜ Vanamõisa Ehitus vahel kokkulepped sõlmitud ja probleem lahenemas.
Postituse kommentaaridest selgus, et ettevõtteid, kus majutusarved maksmata, on veelgi. Jaan Kontkar Ungru Resto ja külalistemajast ütles, et sama ettevõte on neile võlgu pisut alla saja euro. “Kokku­lepe oli, et tasub ööbimise eest arvega,” ütles Kontkar, et tegelikult on arve endiselt tasumata. Ta lisas, et kahjuks satub neile aastas paar klienti, kes arve maksmata jätavad.
Imre Kütt OÜst Vanamõisa Ehitus ütles, et majutusarved on tasumata, kuna peatöövõtja AS Eston Ehitus jättis neile maksmata 18 000 eurot. “Meiesuguse väikese ettevõtte jaoks on see suur summa, aga kindlasti ei plaani me kellelegi võlgu jääda,” märkis Kütt.
Ta lisas, et tegelikult oleks nende leping Tuuletorni ehitusel pidanud lõppema juba septembris, aga siis pandi hoonele alles katust. “Oleme siin üle poole aasta kauem olnud kui planeeritud, sellest ka suured majutusarved,” ütles Kütt.
Eston Ehituse juhataja Peep Sakk ütles Hiiu Lehele, et alltöövõtjad korraldavad objektidel vajadusel oma meeskonna majutuse ise ja ise vastutavad ka seotud kohustuste eest. “Ebaeetilist käitumist ei saa me kindlasti tolereerida ega heaks kiita,” lisas Sakk.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411