Teisipäev, märts 17, 2020
 

Müts põlvini

On arusaadav, et koroonaviiruse leviku peatamiseks kehtestab riik piiranguid. Seda teevad praegu paljud riigid.
Kas Eesti saared käitusid eripiirangut, omad sisse-võõrad välja, kehtestades mõistlikult?
Ühest küljest kindlasti – ainus teadaolev vahend, mis viiruse levikut piirata saab, on sotsiaalsete kontaktide vähendamine.
Teisalt on piirangut juba tulnud leevendada – Hiiumaa elanikeregistris inimene saab mandrile tööle minna ja mandri elanike­registris olev inimene Hiiumaale tööle tulla – näiteks Keskväljakut edasi ehitama.
Kas keegi mõtles ka turismist elatuvate saar(t)e ettevõtjate peale? Tundub, et turismi­sektorile tõmmati selle otsusega müts mitte silmini, vaid põlvini pähe.
Arusaadav, et me ei taha siia välisturiste, aga miks keelata eestlastel endil näiteks väikeste perede või paaridena saarele koroona­pausi pidama või kaugtööd tegema tulla?
Inimesi kutsutakse koju jääma, aga ette­võtjad ei saa minna koju ja puhata paar kuud. Tööd tuleb ikka teha sest, kes tööd ei tee, see raha ei saa, pank aga tahab tagasi­makset õigel päeval. Rahandusministri ilus lubadus, et millalgi tuleb ettevõtluse päästmiseks miljardieurone laen, aga võib meie ettevõtjate ja töötute jaoks lootusetult hiljaks jääda.

17. märts 2020

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411