Reede, märts 20, 2020
 

Hoiame naabreid ja iseend

Hiiu maakonna elanikest on seni teada vaid üks koroonaviirusesse haigestunu. Temagi elab alaliselt Tallinnas. Vara on selle üle rõõmustada, sest me ju ei tea veel, kas see nii ka jääb. Teste tehakse vähe ja haiguse peiteaeg on pikk.
Naabersaare sõsarlehest Meie Maa aga tulevad järjest otsekui rindeteated: UUS! Valla­vanem Madis Kallas on nakatunud koroona­viirusesse; UUS! Kuressaarest viidi kaks koroonaviirusega patsienti mandrile; UUS! Saaremaal on koroonaviiruse positiivse diagnoosi saanud 77 isikut; UUS! Haigestunud abivallavanem Jüri Linde ootab testijärje­korras.
Lihtne on süüdistada ja näpuga näidata, kui keegi tegi kusagil vea, aega aga tagasi ei pööra ja mine tea, mis millele hea võis olla.
“Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus ütles rakendusviroloogia professor Andres Merits, et Saaremaa haiguspuhang võis päästa Eesti hoopis hullemast. “Poleks seda Saare­maa fiaskot olnud, oleks Filipp Kirkorovi
kontsert olnud suurem fiasko. Üks viga võib vältida järgmist suuremat viga.”
Seepärast on hästi tore, et meie valla poolt läks saarlaste poole teele toetav mõtte­avaldus, mis paslik ära tuua ka leheveergudel: “Armsad naabrid saarlased! Saadame teile Hiiumaalt palju jõudu ja tugevat tervist, kontaktivabu kallistusi. Olete hiidlaste mõtetes ja praegusel raskel ajal hoiame teid veel eriti kõvasti oma südames. Saarlased on üks vägev rahvas! Jõudu Madisele ja kõigile, kes Saaremaal eesliinil tegutsemas! Parimad soovid meditsiinitöötajatele! Hoidkem üksteist ja olge terved!”
Hiiu Lehe toimetus ühineb nende soovidega.
20. märts 2020

 

Kommentaarid: 3

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Vahur Reede, saa..

  Ei maksa õigustada purjus peaga vastu puud sõitmist!

  Ses mõttes, et vastu puud sõitmine välistas hilisema avarii ristmikul – õige tegu ja roolijoodikule paranemist.

  Hiidlaste naabersaare lehes on ju veelgi asjakohaseid kirjatükke, näiteks Madis Kallas: mind veendi ümber ja nüüdseks kustutatud juhtkiri Terve mõistuse võit. Ehk kirjutised, mis näitavad fiasko tagamaid ja juhtkiri osutus ise fiaskoks.

  Meie Maa toimetus häbeneb oma üht juhtkirja, see Hiiu Lehe juhtkiri võib hiljem hiidlased kukalt kratsima panna.

  Ole terved ja tugevad!

   
   
   
  • Lugupeetud Vahur Reede, Teie toodud võrdlus on väga meelevaldne ja ammu on teada, et tagantjärele tarkus on täppisteadus.
   Selle asemel, et näpuga näidata ja hukka mõista, tuleb saarlasi toetada – just seda me lehe juhtkirjas tegime.
   Olen veendunud, et ühtehoidmine ja headus aitavad ka rasked ajad üle elada.
   Lugupidamisega Harda Roosna, Hiiu Lehe peatoimetaja

    
   • Kui loete veel korra minu kommentaari läbi, siis näete, et seal ei ole mingit takkajärgitargutamist.
    Leheküsitluse järgi oli 70% lehelugejatest selle ürituse korraldamise vastu, Sotsiaalministeeriumi kantsler isiklikult helistas Madisele ja soovitas üritus ära jätta jne jne – see õnnetu Terve mõistuse võit ju lihtsalt mõnitas inimesi, kes olid ettenägelikud!

    Madis ei ole küll see inimene, kellele koroonajama pärast peaks Saaremaal eraldi Jõudu soovima või on see mingi hiidlaste huumor, millest saarlased aru ei saa?!

     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411