Reede, märts 13, 2020
 

Dreamlandi asukohaks pakuti Viskoosa Kirikulahte

ekraanikuva
Kõrgessaare osavalla vanem Üllar Laid ütles, et investorile pakuti välja Kirikulahe äärne ala, kuhu kunagi kavandati Läänemere teadmus­keskust, mis aga teoks ei saanud. Laid selgitas, et see on üks ala, millel juba olemas detailplaneering.
Teine toetav argument on, et vallavalitsus on juba kaua tööd teinud selle nimel, et Kõrgessaare piirkonda leida erainvestoreid, kes huvituksid siia teenuste või tootmise tekitamisest ja töökohtade loomisest.
“Sellel nädalal volikogu komisjonidele esitletud projekt on hea näide koostööst riigi tugistruktuuridega, konkreetsemalt Ettevõtluse Arendamise
Sihtasutusega, kes välis­investeeringu välja pakkusid,” tunnustas Laid.
Investori poolt esitatavatele tingimustele vastas kõige paremini Viskoosas Läänemere Teadmuskeskusele mõeldud maa-ala.
“Hiiumaa valla, Kõrges­saare osavalla ja EASi investor­konsultandi üles­andeks on nüüd kiiresti anda tagasisidet investorile, millised võimalused on plaanitud idee teostamiseks selles piirkonnas. Kui need ühtivad ja mahuvad investori plaanidesse, saame ühiselt edasi minna, et projekt teoks saaks,” oli Laid optimistlik.
“Loomulikult ei ole põhjust rõõmustada enne, kui reaalselt asjad liiguvad, kuid valmisolek selliste investeeringute tulekuks peab oma­valitsusel olema ning nende saamise nimel tuleb pingutada,” ütles osavallavanem. Omalt poolt lubas ta teha kõik, mis võimalik ja pingutada, et India ettevõtja mõistuse­päraste ja õigusruumi sobivate palvetega mõistliku ajagraafikuga toime tulla.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411